Darth Vodka

Darth Vodka byla zrzavá temná lady ze Sithu, pravá ruka vládce Galaktického impéria v zrcadlovém vesmíru a temné alter ego Jessicy Karnis.

Historie

Narodila se jako Jessica Karnis, a to roku 41 BBY v Morporku na Nar Shaddaa. Tam ji také po svém pádu na temnou stranu v roce 33 BBY našel zrcadlový Champbacca, který z ní obratem začal cvičit svou pravou ruku. Společně v následujících letech ovládli pašerácký měsíc a jeho podsvětí, získali pár sithských holocronů a mistr díky nim našel Údolí Jediů, kde si i Jessica přišla na svůj podíl Síly.
Zatímco její mistr začal před válkou klonů na oko spolupracovat s hrabětem Dooku, Jessica zůstala v utajení, jen sem tam někoho bodla do zad a připravovala se na velké finále. Válka klonů byla v zrcadlovém vesmíru podstatně kratší, mimo jiné díky sabotáži na Kaminu, a na jejím závěru její mistr s Darth Tyrannusem zabili nejvyššího kancléře Palpatina. Champbacca pak přijal sithské jméno Darth Wango, díky dalším machinacím a hlavě generála Grievouse se stal nejvyšším kancléřem a z Jessicy udělal guvernérku Serenna. Když pak postavil řád Jediů mimo zákon, vyčkávala na rozkaz zabít Darth Tyrannuse, ovšem předběhl ji Yoda, který se pokusil o totéž. Neuspěl a byl nucen odletět do exilu, ale Jessica toho využila, unaveného hraběte dorazila, sama přijala sithský titul a stala se Darth Vodkou. V následujících letech pomáhala mistrovi s podmaněním známého vesmíru a likvidací přeživších Jediů. Selhala jenom jednou, když měla ulovit Peela. Místo fňukání se ale rozhodla, že se jeho schopnost vytvářet portály mezi vesmíry prostě naučí taky.1 Po paláci na Coruscantu jezdila na dvou sešitých hrbáčích2 a svému téměř všemocnému mistrovi pomáhala také v boji s dětskými pojistkami na lahvích.3
Až do zabití mistra Yody byla vrchním inkvizitorem a mistryní císařových synů Shenze, Banzarry a Edda a na rozdíl od nich si na ni Císař nemohl stěžovat. Protože neprahla po moci a chtěla si hlavně užívat tu, co už měla, jejich vláda nad galaxií byla až překvapivě harmonická a povedlo se jim to, co nikomu před nimi: sjednotit galaxii, připravit ji na nájezd libovolného ksindlu z vnější galaxie a hlavně jí velkou část vypít, protože to měli zadarmo.
Dvacet let po nástupu na říšský trůn se s mistrem podívali do Temného labyrintu na Ugiva Cortax. Tam prodělala bez výraznějších problémů tři zkoušky a nakonec se střetla s Chlouppkem z primárního vesmíru. Pokusil se ji obejmout, tak ho probodla světelným mečem, ale on jí pak na oplátku nakouřil takovou ránu pěstí, že odletěla s prasklou lebkou a krvácením do mozku. Byl by to její konec, ale chlupáč ji překvapivě zachránil a vyléčil Silou. Když se trochu vzpamatovala, zkusmo ho přiškrtila Silou, aby zjistila, co je zač a proč ji zachránil, a dozvěděla se, že byl v druhém vesmíru jejím adoptivním otcem. Darth Vodka ho ale nikdy nepoznala a ačkoliv se snažila tomu bránit, jeho povídání ji zasáhlo u srdce. Další zvláštní pocit cítila, když zjistila, že jeho Jessica zemřela při záchraně Champbaccy. Přeci jen nebyly úplné zrcadlové opaky, protože ona by pro Darth Wanga udělala bez váhání totéž. Nakonec Chlouppkovi dovolila, aby ji obejmul, nepřiznaně si to užila a společně vyšli z labyrintu. Tam se setkala s Darth Wangem a když byla zpět ve svém paláci, ze zvědavosti začala pátrat, kdo byl její verzí Chlouppka.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License