Darkrider's Heart

Darkrider's Heart, žertovně přezdívaná Gundark's Spleen, byl těžce upravovaný frachťák řady YT-1000, majetek Johauny Darkrider. V nákladovém prostoru měl dva swoopy, Bl44 Speedy a K12 Fighter, přičemž ten druhý měl rozladěné kompenzátory.

Historie

Loď byla vyrobena na Corellii v roce 60 BBY a od té doby vystřídala spoustu majitelů, kteří s ní prováděli rozličné aktivity na hraně zákona.
Johauna si ji pořídila ze sedmnácté ruky koncem roku 25 BBY za peníze vydělané lovením lidí, přejmenovala ji a od té doby ji intenzivně upravovala.1 Už po pár měsících v jejích rukou odrážela loď její povahu a na první pohled tak vypadala jako něco těžce ovladatelného, s čím budou akorát problémy. Johauna na ni ale nedala dopustit, povídala si s ní a využívala ji jako mobilní domov při cestách za odměnami, naposledy v roce 23 BBY, když s ní přiletěla na Coruscant odstranit duroského diplomata. Úkol se zkomplikoval a Johauna ztratila větší část paměti, nicméně následně byla přijata do Chrámu Jediů, kde to lodi vyloženě prospělo.
Krátce po začátku války klonů se na ni s majitelkou nalodili ještě mistři Woallc Con-Denyzz a Champbacca s učednicí Orn Zhar a společně vyrazili k Miu Leptonis IV, najít hledaného temného Jedie. Loď však byla krátce nato sestřelena Vandalorem, po záchraně odvlečena do doku ve Fogsmeade kvůli opravám, pak znovu dvakrát v krátkém sledu poškozena tím samým lovcem odměn a nakonec opuštěna, neboť její majitelka podlehla zraněním utrženým při posledním útoku.
Loď byla dopravena na místní smeťák, kde ji Neva Habili postupně rozebral na součástky.2

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License