Dantooine

Dantooine byla řídce osídlená, převážně zemědělská planeta v sektoru Raioballo ve Vnějším okraji. Její povrch pokrývaly savany a travnaté pláně a tamní populace se živila téměř výhradně pastevectvím, farmařením a výrobou bourbonu.

Historie

Planeta byla součástí Nekonečného impéria, lidmi byla kolonizována již krátce před sithskými válkami a do historie se zapsala jako sídlo jedné z významnějších enkláv tehdejšího Řádu Jediů. Tuto enklávu však zničil Darth Malak, načež začala celá kolonie stagnovat a později přímo upadat. V posledních dekádách Republiky byl Dantooine zcela oprávněně považován za nudnou díru nehodnou jakéhokoliv zájmu, navštěvovali ho téměř výhradně nadšenci do bourbonu.
V roce 21 BBY se tam zrovna během rojení žravých kobylek1 podívali Jessica Karnis a Simbacca, který tam následně v sebeobraně mečem zabil svého prvního člověka.
Roku 6 BBY planetu navštívili Zothar Hanak a Sien, kteří společně podnikli výpravu do jeskynních systémů a mladší z dvojice tam našel krystal do svého světelného meče.
Nějakou dobu před bitvou o Yavin se tam nacházela hlavní základna mladé Aliance povstalců, ale byla opuštěna ještě před bitvou o Scarif.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License