Dantes

Dantes byl člověk z Ryndellie, administrátor Miu Leptonis IV a důležitý člen tamní samosprávy. Měl dvě děti, dceru a syna, obě až v pozdějším věku.

Historie

Narodil se roku 84 BBY na Ryndellii, dobře se učil a už krátce po promoci se začal angažovat v politice. Protože však nebyl dostatečný populista a jeho návrhy nepřinášely žádné okamžité zlepšení života nižší třídy, vůbec se mu nedařilo a on v roce 42 BBY z planety odletěl. Zavítal na nedalekou Miu Leptonis IV, kde chtěl pouze strávit pár dní procházkami po džungli, nicméně mu tam učarovala jedna domorodkyně a také mnohem menší voličská základna. Začal pracovat v administrativní budově, poznával lidi, přispěl k navýšení populace dvěma dětmi a po tři roky si budoval pověst spolehlivého a pečlivého pracovníka finančního odboru místní samosprávy.
To se mu velmi hodilo v roce 39 BBY, kdy tato samospráva s odchodem Obchodní federace získala na pravomocích a potřebovala nové lidi. Dantes kandidoval na post administrátora, mandát získal a společně se třemi kolegy pak přesunuli kapitol z Fort Mist do většího Fogsmeade. Společnými silami pak z měsíce dělali lepší místo k životu a Dantes v tom byl natolik dobrý, že z funkce už nikdy neodešel. Krátce před vypuknutím války klonů se spřátelil se starostou Costardem a jejich spolupráce byla pro město i měsíc velmi prospěšná.
Na začátku klonových válek už na něm bylo dlouhé působení v politice vidět, měl prošedivělé vlasy a plnovous. Přesto nechal provést nový geologický průzkum okolí a krátce po obdržení výsledků s grácií uvítal mistra Denyzze v převleku za prospektora Joruna Galactic Mining a poskytl mu potřebné informace o měsíci.
Během prvních dnů fungování tajné enklávy strávil s jeho dcerou jednu nezávaznou noc Jeff Breen, se synem zase hraběnka de Royarc, ale rodinu mu to nerozbilo a ochotně schválil inovační plán InnNova Corp na zahájení těžby krystalů nova. V roce 20 BBY ho na ulici okradla přivandrovalá pornoherečka z vedlejší soustavy, kterou navzdory nekvalitnímu snímku z kamery bezpečně identifikoval Vooj-tae.1
Nástup Impéria snášel těžko, ale o to víc se upnul ke své komunitě a stále setrvával ve vládě.
Když na orbitu v roce 7 BBY dorazila Dominatrix a vlády nad měsíčkem se ujala Císařova ruka, chtěl nejdřív formálně protestovat, ale když viděl, co guvernérka udělala s Costardem, rychle si to rozmyslel a odešel do důchodu. O dva roky později se stal dědečkem, když mu dcera porodila následek jejího sbližování s imperiálním důstojníkem ve Wospalé díře.
Zemřel rok před bitvou o Yavin na následky těžké mrtvice.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License