Danbib Orgib

Danbib Orgib byla Sullustanka ze Sullustu, prodavačka, manželka Namila a matka Najiba.

Historie

Před rozkazem 66

Danbib se narodila roku 47 BBY na Sullustu a už od mládí byla trochu alternativní. Měla ráda smích, pohodu, konopí a vychlazený Duff. Kvůli tomu jí sice utekly ty nejlepší školy, na které se neměla kvůli nedostatečnému zápalu do studií šanci dostat, ale nezoufala si a užívala si život v přítomnosti a majestátní krásu Sullustu. Začala pracovat jako prodavačka v obchodě s hudebními nosiči a mechem a byla nejspíš první, kdo na planetu zanesl hudbu od Ding Dong Dugs.
Roku 26 BBY se při návštěvě povrchu planety a výhledu na lávová pole seznámila s Namilem, kterému nabídla jointa, prokecali celé odpoledne a nakonec si vyměnili čísla. Domů se vracela s pocitem, že s tím chlapem by chtěla zůstat do konce života. O pár dní později ji Namil pozval na rande, Danbib šla a byla z toho láska jako trám. Roku 25 BBY se vzali.
Dne 11. 7. 21 BBY se jim narodil syn Najib. Danbib s ním zůstala na mateřské, ale často i s ním chodila do obchodu, aby neztratila kontakt s lidmi a nezbláznila se z odloučení od společnosti. Informace z fronty klonových válek ji zneklidňovaly, manžel připravoval chemické směsi do elektrobaterií a generátorů, které běžely v republikových stíhačkách a křižnících a oba doufali, že Sullustu se válka vyhne.

Občanská válka

Po změně režimu byli Sullustané hromadně naháněni do továren, kde měli nevolničit pro Impérium, což bylo pro Danbibinu svobodnou duši něco nepředstavitelného. Svěřila se manželovi a po společné dohodě se rozhodli, že raději z rodné planety utečou.
Roku 18 BBY jako rodina navštívili galaktický turnaj v pojídání pálivého jídla ve městě Panjab na Malastare. Najib se v nestřežený okamžik nahnul nad kotel plný kashyyyckého vindaloo a nemotorně do něj spadl. Naštěstí se neutopil ani nerozpustil, byl vyloven rodiči s pomocí kuchaře Ramarrishe a po zbytek šampionátu se mu už nic nestalo. Z výletu rovnou emigrovali, koupili dům a snažili se začít nový život. Danbib si opět otevřela obchod s hudbou a k její radosti tam Ding Dong Dugs nebyla podle většinové společnosti bizarní neposlouchatelnost. Prvotní nejistota ze správnosti jejich rozhodnutí se po pár měsících rozplynula a jakmile se naučili dugštinu, žili spokojený, šťastný život.
Roku 12 BBY vypukla v Panjabu epidemie úplavice, která se rozšířila z místní školy, a Danbib i Namil byli zasaženi. I přes nákladnou léčbu se ale jejich stav nezlepšil a Danbib se splnil sen zůstat s Namilem až do konce života.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License