Coramore

Coramore byla palírna na Corellii, v níž byla vyráběna stejnojmenná whiskey z ječmene. V prodejnosti se řadila ke galaktické špičce nejen proto, že patřila k těm nejkvalitnějším a přitom ne předraženým, ale také díky tomu, že pít ji bylo pro spoustu Corellianů otázkou cti. Na světech, kde byla zaběhlá, neměla větší konkurenci, a dokonce do jisté míry podporovala výrobu bourbonu, protože některé produkty nechávala zrát v sudech právě po něm.

Historie

Palírna byla založena v roce 6839 BBY tehdy ještě na periferii Coronet City, ale to ji v následujících stoletích díky rapidnímu růstu pohltilo. Prvním podnikem, kde bylo možné whiskey ochutnat, byla Měděná čelenka, kterou palírna o několik let později koupila.
Díky tomu, že Corellianům moc chutnala a brali si ji s sebou na cesty po galaxii, se brzy rozšířila po celé Republice a ještě dál a výroba se každoročně znásobovala. Přesto zůstávala pouze na Corellii a vedení dbalo na udržování zaběhlých postupů a používání původních měděných nádob. Rovněž bylo dbáno na to, aby se akcie nedostaly z planety, a po většinu historie s nimi vůbec obchodováno nebylo.
Pád Republiky ji nijak negativně neovlivnil, prodeje naopak trochu vzrostly, jak v ní Corelliané utápěli svůj žal.

Produkty

Palírna vyráběla celé spektrum od tříleté směsky pro pracující třídu až po stoletou jednodruhovou whiskey pro lepší lidi.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License