Chumbrrk

Chumbrrk byl Wookiee z Kashyyyku, interní auditor Joruna Galactic Mining a na sklonku života člen Kashyyyckého odboje.

Historie

Narodil se v roce 599 BBY v Brruntaale a měl to štěstí, že ho už jako dvouletého sebrali a odtáhli otrokáři. Než ho stihli prodat, byl zachráněn skupinou lovců odměn, a protože vidina návratu domů, kde by celý život těžil bahno, mu moc nevoněla, radši se nechal vysadit na první obyvatelné planetě, kde žebral a málem se i uchýlil ke krádežím. Než stihl propadnout zločinu, všiml si ho jeden ze zaměstnanců Joruna Galactic Mining a jakožto analfabeta ho doporučil jako brigádníka na převážení tajných dokumentů mezi budovami společnosti. Tím se Chumbrrk živil až do dospělosti a vesměs mu to vyhovovalo, ale protože se na dlouhých cestách s vozíkem občas nudil, začal si převážené dokumenty aspoň letmo prohlížet a zjistil, že se tam opakují shodné znaky. Když později prasklo, že se naučil číst, byl málem zmizen, ale na poslední chvíli dostal nabídku dál pracovat pro společnost, na trochu lepší pozici, a samozřejmě ji přijal. Jako archivář se prakticky nedostal z budovy, což ho trochu štvalo, ale okouzlil ty správné lidi svou schopností všímat si nesrovnalostí v dokumentech, a byl povýšen na inspektora a odeslán do terénu. Tam nijak neexceloval, ale to hlavně proto, že ho to bavilo a nechtěl být znovu povýšen.
V roce 511 BBY byl poslán na inspekci Baccallova stříbrného dolu na Shurru VI, a protože všechno vypadalo relativně standardně, oba se krátce po začátku inspekce napili s tím, že komplexnější kontrola bude stejně provedena při další návštěvě. O měsíc později se na měsíc skutečně vrátil a zjistil, že celý důl byl jenom tunel a že Baccalla už dávno někam pláchl i s penězi.
Pochválen za to nebyl, dalších pár století pracoval na méně rizikových zakázkách a krátce před začátkem války klonů odešel do zaslouženého důchodu. Cestoval, a to zejména po planetách ve sféře vlivu Joruna Galactic Mining, a v době pádu Republiky byl mimo sektor Mytaranor. Ještě pár let strávil venku v galaxii, ale koncem roku 14 BBY cítil, že se blíží konec, a chtěl naposledy vydechnout na rodné planetě, pročež se vrátil. Jeho loď však neměla povolení přistát, ještě poblíž mlhoviny Tyyyn se do ní pustily imperiální stíhačky a on byl až na poslední chvíli zachráněn kashyyyckým odbojem. Přesunul se na pevnost Boyarr a ačkoliv měl pořád pocit, že co nevidět umře, rozhodl se to odložit na chvíli, kdy se odboji povede vypráskat imperiály a otrokáře.
V roce 1 ABY byl stále naživu, ale pro pokročilou senilitu se nijak nepodílel na bojových operacích odboje. Rád však vyprávěl historky z mládí a Šošonský král se od něj dozvěděl některé zajímavé informace, které se hodily skupině rebelek při průzkumu dolu na Shurru VI.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License