chrchlovice

Chrchlovice byla pálenka z chrchlů, žížal pocházejících z Chrchlu. Měla zelenožlutou barvu, obsahovala většinou necelých 30 % alkoholu a chutnala sladce, s jemným proteinovým ocáskem a náznaky křemíku.

Historie

První zmínky o výrobě pálenky z chrchlů pochází už z doby krátce po první zkusmé kolonizaci měsíčku, to jest začátkem prvního století BBY, ale až do doby krátce před bitvou o Geonosis měla poměrně zaslouženě pověst levného druhořadého chlastu pro vyhořelé piloty náklaďáků s žížalím hnojivem.
Kolem roku 25 BBY se její výrobě začal věnovat Fanouš, jehož chrchlovice byla díky několika drobným úpravám receptury výrazně lepší a barevnější. V prvním roce války klonů mohl díky finanční injekci od Champbaccy a Chlouppka výrazně rozšířit výrobu tak, aby celou její spotřebu nepokryli právě dva dříve jmenovaní. Během války byla nejvýnosnějším produktem lihovaru Ch&Ch a dokonce bylo zaznamenáno několik pokusů o její napodobení.
Když byl lihovar krátce po převratu znárodněn Impériem, klesla produkce chrchlovice téměř na nulu až do konce roku 0 ABY, kdy došlo k jejímu obnovení v Nirgorově asteroidovém pásu. Tato nová várka sice nedokázala ani zdaleka pokrýt poptávku, ale byla vítanou náplastí na předchozí suché roky.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License