Cena za inkvizitora

Cena za inkvizitora: 7. 5. 1 ABY
Kdo se zúčastnil: Banana Brannigan, Emily, Štěkna
Místo určení: Jádro, sektor Kuat, Bador

Úvod do děje

Banana s Emily již byly po předchozím dobrodružství dostatečně oklepané na to, aby vyrazily za novým, a tak je kapitán Simbacca poslal vyřešit nějaké svoje věci za Hugem Bodanim na Kothlis. Holky přibraly Štěknu a cestou se rozhodly prověřit sledovací zařízení, které při nedávné akci na Kampperelanu přicvakly na podezřelý transport s rýží a které se teď nacházelo v okolí planety Kuat.

Detaily

7. 5. 1 ABY

12:10 Po pětihodinové cestě Jádrem vyskočila Ilchi z hyperprostoru v soustavě Kuat, Emily provedla nové zaměření sledovacího zařízení.
12:11 Signál přicházel z hlavního města na Badoru, jednom z měsíců planety Kuat, a Štěkna k němu vyrazila.
12:15 Když letová kontrola z orbitálních doků na Kuatu zjistila, že starý stíhač míří k Badoru, ani se nenamáhala ho aktivně kontaktovat.
12:20 Výhled na ježící se křižníky Impéria znepokojoval návštěvnice jenom trochu. Ilchi přistála v doku ve městě Bunar, trojice se po krátké poradě rozhodla rozdělit: Emily s Bananou půjdou sledovat signál, Štěkna měla zůstat v lodi a být připravena na rychlý odlet.
12:35 Holky vešly do hospody U Pěti džbánků a navzdory času oběda a velké vytíženosti lokálu se jim povedlo najít jeden volný stůl.
12:36 Usadily se, nahlédly do jídelního lístku a nenápadně obhlížely okolí, přičemž neviděly ani necítily nic, co by nasvědčovalo tomu, že jde o past.
12:37 Emily zaměřila sledovaný signál do druhého patra, Banana tam v Síle viděla auru s velmi lehkým náznakem temnoty.
12:38 Byl u nich hostinský s dotazem, mají-li již vybráno. Neměly, a tak si nechaly poradit.
12:39 Jako specialita podniku jim bylo doporučeno jak jídlo, kapouní řízky s gratinovanými brambory, tak zejména pití, rosolka. Holky si to s radostí objednaly, a protože signál ani aura v patře nad nimi se nadále nepohybovala, kontaktovaly Štěknu, ať dojde taky.
12:40 Emily se ještě zeptala, jestli je možné se v hospodě ubytovat, a bylo jí řečeno, že určitě, protože většina z pokojů v horním patře je momentálně volná. To jí zatím stačilo.
12:41 Hostinský odběhl s objednávkou na tři různá jídla, přičemž předem avizoval, že vzhledem k polednímu frmolu to možná bude chvíli trvat. Rosolku šel ale nalít hned, aby vzácné dámy neseděly jen tak.
12:42 Hostinský donesl dva panáčky, holky se s ochutnávkou nenechaly pobízet. Bananě rosolka chutnala hodně, víc než zelená, Emily přímo extrémně. Okamžitě si řekly ne o další rundu, ale rovnou o jednu flašku na stůl a druhou zabalit s sebou. Tunburp jim vysvětlil, že víc jich ani nemá, protože jde o vzácné zboží, ale protože na něj měly a byly ochotné zaplatit hned, bez váhání jim ho prodal, jen musel pro tu druhou láhev do skladu.
12:50 Holky měly na stole dvě lahve, jednu načnutou, druhou zabalenou a připravenou k exportu. Signál přicházel pořád ze stejného místa, aura se hýbala jen minimálně, dle Bananina soudu po pokoji.
12:57 K holkám se přidala i Štěkna, přišlo na řadu další kolo panáčků a taky si pochutnala.
13:04 Protože si nákupem rosolky získaly status VIP, Tunburp přípravu jejich jídla trochu popohnal a nakonec na něj nemusely čekat tak dlouho, jako někteří jiní strávníci. Každé tak v tuto chvíli přistál na stole talíř s nějakou tou specialitou, aby ochutnaly místní kuchyni.
13:05 Daly se do jídla a nezastavilo je ani to, že veškeré maso mělo tvar imperiálních křižníků.
13:10 Štěkna remcala, že se to nedá žrát, Banana s Emily soudily, že za tu cenu je to velmi přijatelné. A rozmluvily Štěkně, aby šla kuchaři ukázat, jak se to má dělat, protože to by je strašně zdrželo.
13:20 Emily měla dojedeno a rozhodla se jít konečně na věc. Vstala, vykročila ke schodům do druhého patra a instruovala Bananu se Štěknou, ať jsou kdyžtak připravené na všechno.
13:23 Bez obtíží našla dveře, za nimiž se nacházelo sledovací zařízení, a zaklepala na ně.
13:24 Po chvilce váhání se z druhé strany ozval vystrašený hlas, který ji pobízel ke vstupu a vysvětloval, že není zamčeno. Emily vešla a spatřila drobnou Xexto, která preventivně zvedala horní pár rukou nad hlavu.
13:25 Při zjišťování, proč pípá, vytáhla Xexto z kapsy kombinézy odmontované sledovací zařízení a vysvětlovala, že dostala za úkol předat zprávu tomu, kdo ji podle něj najde. Emily za sebou zavřela a dala pokyn k předání zprávy. Xexto sáhla do druhé kapsy a vylovila holoprojektor s textovým výstupem.
13:26 Emily se dočetla, že neznámý dobrodinec sice prokoukl jejich tehdejší krytí vydáváním se za Void Raiders, ale viditelně je ochotný s nimi dál hrát jejich hru a nabízí 250 000 kreditů za mrtvého a 300 000 kreditů za živého inkvizitora. Kromě těchto obecných odměn pak nabízel ještě rovný milion v případě, že se jim podaří doručit mu mistra Con-Denyzze, jehož životopis a další údaje přiložil ke zprávě. Zpráva nebyla podepsaná, poslední přílohou byl aktivační kód k novému sledovacímu zařízení, aby lovci věděli, kam si chodit pro odměny.
13:27 Emily se pokusila zjistit další podrobnosti od Xexto, ale ta vůbec nic nevěděla a začala se viditelně klepat strachy. Trochu se to zlepšilo ve chvíli, kdy ji Togruta pozvala dolů za svými kolegyněmi.
13:28 Na schodech se představily, z Xexto vypadlo, že se jmenuje Zippanandu, což Emily okamžitě zkrátila na Zippy a bylo jí řečeno, že tak to dělávali všichni její kamarádi. Na Emilyin dotaz, kde ti kamarádi jsou, smutně podotkla, že dávno mrtví.
13:29 Připojily se ke dvojici u stolu, která už měla dojedeno. Emily je seznámila se zprávou a představila jim Zippy.
13:32 Daly další kolo rosolky, Zippanandu se ještě trochu uklidnila, ale nadále nebyla schopna jim odpovědět na většinu věcí, protože nic nevěděla. Svůj předchozí strach vysvětlila obavami, že ji skupina jakožto zjevnou členku Inkvizice zabije jako první.
13:33 Emily se pokusila přetáhnout ji na jejich stranu a celkem se jí to dařilo, ale Zippy se viditelně bála šéfa a trestu, který by ji stihl.
13:34 Vysvětlila, že sice pořádně nezná jeho jméno, ale je to velké zvíře a určitě by ji dokázal najít, ať už by ji vzaly kamkoliv. Při té příležitosti si vzpomněla ještě na jeden jeho pokyn a pokusila se prohlédnout si trojici v Síle, ale vzhledem k rozrušení se jí to příliš nepovedlo a postřehla jen to, že jsou dvě z nich trochu citlivé.
13:35 Nakonec byla dostatečně nalomená na to, aby kývla, že s nimi půjde, ale trojice si uvědomila, že brát ji na Jolly Jedie je nezodpovědné a že jiné bezpečné místo nemají.
13:36 Zippy jim přesto poděkovala za snahu a ujistila je, že takhle je to asi lepší pro všechny.
13:40 Ještě jednou si připily rosolkou, holky zaplatily jídlo a skupina se rozcházela.
13:42 Zippanandu zamířila do pokoje, sbalit si věci a vrátit se za šéfem, holky se vydaly do doků k Ilchi.
14:01 Ilchi opustila atmosféru měsíce a mířila k hyperprostorovému uzlu, aby mohla pokračovat v kurzu na Kothlis a původní misi.

Následky

Trojice mohla pokračovat v pátrání po Garteku Solonovi. Zippanandu měla nad čím přemýšlet, ovšem Ludovi její zrádné myšlenky neunikly, takže i když ho její návrat příjemně překvapil, nechal ji bedlivěji sledovat. Z toho, co mu řekla, se utvrdil v přesvědčení, že nabídku učinil lovcům odměn.
Na Jolly Jedie se po dalších peripetiích dostala nejen nabídka, jaká rozhodně stála za zvážení, ale taky rosolka. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se o ní dozví Champbacca s Chlouppkem a nejen že ji budou chtít vyrábět pod svou značkou, taky možná kontaktují její stvořitelku a budou se moc divit.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License