Cebbar Dor

[„Cebbare, ty sráči malej, koukej otevřít, potřebuju poradit s účetnictvím!“]
- Champbacca se lstivou lstí pokouší přimět Cebbara, aby otevřel dveře

Cebbar Dor byl míšenec z Bespinu, profesionální lotr. Měl namodralou kůži, v pozdějším věku slušné jmění a jeho největší devizou byla vysoká přizpůsobivost.

Historie

Narodil se roku 61 BBY v Oblačném městě, a to jako následek znásilnění rezidentní lidské pracovnice administrativy tibannové rafinerie jedním pantoranským lotrem ze Zorbova paláce. Tuto skutečnost přitom ze strachu tajila až do porodu, kdy však jejímu manželovi z barvy novorozencovy kůže došlo, že něco není v pořádku. Zatímco matka pak Cebbara vychovávala dle svých nejlepších schopností, otec se s tím nikdy nevyrovnal a dával mu jeho původ průběžně sežrat.
Když mu bylo patnáct, snil Cebbar o tom, že se stane módním návrhářem se specializací na klobouky, ale jeho matka nečekaně zemřela, otec ho vyhodil z domu a on se tak uchýlil ke zločinu.1 Jeho úspěšnost zpočátku nebyla velká a sotva se uživil, ale sbíral zkušenosti a postupně se od přepadání turistů v temných uličkách přeorientoval na kreativní účetnictví. To už ho uživit dokázalo, zejména protože pracoval pro některé větší živly včetně Hutta Zorbo, ale s jídlem rostla chuť a on se začal pouštět i do nebezpečnějších akcí.
Roku 35 BBY se pokusil provést atentát na senátora za sektor Anoat, ale byl včas zastaven planetárním pozorovatelem a jeho neoficiální učednicí. Aby ho potrestal, nechal ho Champbacca pět týdnů kroužit v meteorologickém balónu kolem města a přemýšlet, ale poněkud se to minulo účinkem a Cebbar místo toho plánoval další nekalosti.2
Krátce před vypuknutím války klonů se pokusil obohatit násilným přebráním několika nalezišť plynu poblíž Oblačného města. Jejich původní majitel si ale stěžoval a na místo byli vysláni mistr Jedi Kerm Desert a jeho padawan Orn Zhar, přičemž první jmenovaný byl brzy po přistání zabit Cebbarovými droidy.
Měli rozkazy zabít i učednici, ale do věci se opět vložil Champbacca a Cebbar byl po krátké konfrontaci zatčen a tentokrát už předán místní samosprávě. V následném soudním procesu začaly na světlo světa vycházet jeho nejrůznější zločiny, ale odsouzen nebyl, neboť ho v cele předběžného zadržení zabil jeden ze Zorbových agentů, aby náhodou výměnou za nižší sazbu nepráskl něco na jeho pána.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License