Byorn Im'jia

Byorn Im'jia byl bothanský pilot, kterého zaměstnávala Odulla jako svého dvorního pašeráka uměleckých předmětů. Byl to docela fešák, vlastnil slušně upravený frachťák Zaječí pracka a měl perfektní přehled o spoustě jinak neznámých hyperprostorových tras ve Vnějším okraji.

Historie

Narodil se v roce 39 BBY na Kothlisu jako syn pašeráka Floka. Navzdory jménu nebyl nijak příbuzný s Jastrou Im'jia, která byla papírově jeho sestrou - u ní se jednalo o novou identitu od Spynetu, pro který oba pracovali. Byorn, pravda, poněkud nezapáleně, protože ho byrokracie dost prudila a on radši cestoval mezi hvězdami a vydělával si poctivěji pašováním, ale sem tam něco nadřízeným přeci jen prozradil.
Krátce po nástupu Impéria zdědil po otci Zaječí pracku a do roku 7 BBY cestoval převážně sám, a to i na dlouhé cesty. Od té doby se k němu však často přidávala Zeta, a to nejen jako tlumočnice, nýbrž i jako kamarádka s výhodami. O tom, že je měňavec, neměl nejmenší tušení.
Tři týdny po bitvě o Yavin se jim na cestě s kraslicemi z vajec kraytského draka z Tatooine porouchalo jádro hyperpohonu, on se štěstím nepozorovaně přistál v soustavě Vor Deo a potřeboval diskrétně zachránit, takže kontaktoval jednu ze Zetiných známostí a Odulliných informátorek, se kterou se sám znal už docela dlouho, a poprosil ji o laskavost výměnou za pozdější protislužbu.
Záchranná akce se podařila, Zaječí pracka v pořádku dorazila na Ryloth a všichni byli spokojení. Byorn se Zetou pokračovali v pašování, ale protože práce nebylo moc, nakonec přijali nabídku lihovaru Ch&Ch a začali relativně legálně převážet alkohol z Oarligu na Ryloth. Byl ale neustále v pohotovosti, kdyby Odulla něco potřebovala, a stále netušil, že noci netráví s perfektní Twi'lečkou, nýbrž s měňavcem.

d20

Scoundrel 5 / Master Spy 1 / Deep Space Pilot 2
STR 8 / DEX 18 / CON 8 / INT 18 / WIS 12 / CHA 12
Astrogate +15, Pilot +15, Computer Use +12, Gather Information +12, Spot +12, Bluff +10, Forgery +10, Search +10, Sleight of Hand +10, Tumble +10
Low Profile, False Identity, Skill Emphasis (Disguise), Dodge, Starship Operation (transport)
Contact, Sector Familiarity (Outer Rim)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License