Brünnhilde

ISD Brünnhilde, familiérně též Brunhilda, byl imperiální hvězdný destruktor třídy Victory II.

Historie

Loděnice na Kuatu opustila v roce 10 BBY, posílila flotilu pod vedením admirálky Engels a ta ji krátce nato přidělila kapitánu Richterovi. Od roku 4 BBY byla loď jedním z prostředků operace Valkýra.
V srpnu 0 ABY byla vybrána jako posila pro plánovanou operaci proti Citadele a 28. 8. ve 3:12 místního času pronikla společně s Götterdämmerungem a Tlustou Bertou hyperprostorovou zkratkou do soustavy Urma, čímž se dostala do zad Dominatrix a začala bitva. Piloti i střelci si díky bitevní meditaci mistra Jedi vedli dobře i přes výpadek komunikace a senzorů a loď ztratila pouhých šest stíhačů. Následně zajistila sestřelení únikových modulů z Citadely s tím, že ještě měsíc v soustavě Urma zůstala a monitorovala potenciální přeživší. Poté se přesunula ke Gamorru, kde chvíli hlídkovala, načež kapitána dle hlášení náhodou zjistil, že je Citadela zničená, což promptně nahlásil velení.
Brunhilda se následně v rámci vyšetřování několik měsíců pohybovala v okolí soustavy a v březnu roku 1 ABY svůj úkol oficiálně splnila.
V dubnu roku 1 ABY obdržel kapitán Richter zprávu od admirálky Engels, aby se přesunul ke Coruscantu. Ve zprávě však rozklíčoval příkaz k okamžitému únikovému plánu na Valhallu a Brünnhilde se tedy rychle přesunula na místo srazu, kde se nakonec objevilo dalších šest křižníků věrných Valkýře. Společně skočili do hyperprostoru, aby unikli hněvu Císaře.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License