Brrazka

[„O tvou pomoc nikdo ne-“]
- Brrazka poté, co ji zachránil Chlouppek

Brrazka byla Wookiee z Kashyyyku, mechanička a semetrika.

Historie

Brrazka se narodila roku 423 BBY v Tyrvrarru. Ve škole jí šly počty i dílny, a tak neprotestovala, když ji rodiče dali do učení na mechaničku. V učení se naučila pít Tyrvrarrák, kouřit šamanovy slzy a spolužáky, ale ani v řemesle nebyla levá. Poznala se u toho dokonce i se svým budoucím mužem, ale než se dali dohromady, uběhlo ještě mnoho let.
Když měla v ruce certifikát potvrzující její schopnosti, odletěla roku 350 BBY na Rakhuuun, kde pracovala v místních loděnicích a svou prací podporovala úsilí hrdinných bojovníků účastnících se zubatých válek.
Roku 250 BBY už bylo dávno po válce a loděnice nepotřebovaly tolik pracovních sil. Brrazka šla dobrovolně dál a uchytila se v loděnicich na Fondoru.
Roku 120 BBY se jí postesklo po domově, vrátila se na na Kashyyyk, vdala se a i když s manželem nadále bydleli v Tyrvrarru, dojížděli za prací do hlavního města, kde je ve svých docích zaměstnal Arrtharuk. Brrazka tam zužitkovávala své zkušenosti nasbírané mimo rodnou hroudu a měla se dobře.
Roku 107 BBY se jí narodil sny Vrufrer.
Když roku 89 BBY zabil městský šaman pod vlivem květu airuruba své rodiče, byla pro jeho co nejrychlejší potrestání, ale provinilec frnknul a kdykoliv od té doby přišlo jeho jméno na přetřes, musela si odplivnout.
Velkému trandoshanskému nájezdu roku 68 BBY se vyhnula, protože pracovala v Arrtharukových docích. O rok později s prací skončila a odešla na zasloužený odpočinek.
Roku 60 BBY ovdověla. Když se pak ve městě roku 37 BBY objevil Demonbacca s Luccyzbann a jejich adoptivní dcerou, pomlouvala jej jen za zády a pozorně sledovala každý jejich krok. Těžce nesla, když ji roku 29 BBY nikdo nepozval na pohřeb Luccy, ne snad, proto, že by jí bylo zesnulé nějak líto.
Když se roku 19 BBY schylovalo k bitvě o Kachirho, byla mezi těmi, které během oportunistického nájezdu zajali zygerriánští otrokáři. Společně s mnoha dalšími ji zamknuli do přepravního kontejneru a tam čekala na svůj osud. Ten se ale zjevil nečekaně v podobě Demonbaccy, který kontejner otevřel. Sice ho chtěla jedovatě odbít, že ho tam nikdo nechce, ale když pak bylo po všem a ona i většina obyvatel Tyrvrarru byla zachráněná, poděkovala mu aspoň v duchu. Po bitvě o Kachirho oplakávala padlé a proklínala klony i Republiku.
Když se dozvěděla výsledky bitvy u Krákavé skály, spáchala sebevraždu skokem z plošiny Tyrvrarru vstříc Zemi stínů,

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License