Brody Brannigan

Žil jsem chud, by víc zbylo na vás, generace budoucí!1
- epitaf Brodyho Brannigana

Brody Brannigan byl Zeltron ze Zeltrosu, alkoholik a zakladatel klanu Brannigan. Byl to grázlík od pohledu, který si nikdy nebyl schopný zapamatovat nejen jména a tváře2 vlastních dětí, ale ani kolik jich vlastně má. Počty mu nešly ani při sázení, takže dokázal rychle nadělat nemalé dluhy, a pil všechno, co teklo, zejména pokud mu to někdo zaplatil.

Historie

Narodil se v roce 71 BBY na domovské planetě své rasy jako Brody Hunnicutt, ale už ve čtrnácti letech odtamtud utekl na Bespin, kde chtěl zbohatnout na těžbě plynu. Krátce po usazení v Oblačném městě zjistil, že je to strašně namáhavé, ale než zvládl vydělat dost peněz na cestu zpátky, potkal na flámu ve Výpařovně Moyru a ještě téhož večera měli zaděláno na malou Joyce. Potrat u místního lékaře byl příliš drahý, doktor neměl problém mu ho vymluvit, a tak se vzali3 a postupně měli ještě Mara, Yaetu, Heanu, Becky a Nollu.
Brody se chvíli snažil alespoň uživit mladou rodinu, ale po katastrofálním neúspěchu s investicí do ne zcela legálního podniku4 zjistil, že je jednodušší pít ugnaughtský poitín, a rodina se navzdory nuzným poměrům dál rozrůstala. Aby alespoň pokryl náklady, měl v plánu vycvičit ze svých dcer pouliční zlodějky a snažil se je motivovat k odevzdávání vyžebraných peněz pohádkou o bábě Sociálce,5 nicméně v kritickém věku mu je začali unášet gauneři ze Zorbova paláce.6 Brody se tam za nimi dokonce zašel podívat, ale nějak je z otroctví dostat ho ani nenapadlo7 a naopak byl rád, že už nezatěžují rodinný rozpočet.8 Přivydělával si pak kde čím, mimo jiné podvodným prodejem map k pokladu,9 a čím dál víc času trávil ve Výpařovně.
Postupně více a více propadal alkoholismu a nezachránilo ho ani to, když se domů z Corellie vrátil Maro, který jako vystudovaný právník dokázal rodině za svůj krátký pobyt na Bespinu sehnat víc peněz než Brody za celý život. V roce 17 BBY se mu zásluhou Joyce několik dcer vrátilo domů, ale než toho stihl využít, většina jich byla zase pryč. V roce 15 BBY mu zemřela manželka, on se se zbývajícími dětmi rozhádal a odešel z domu.
Zemřel roku 10 BBY, sám a na selhání jater, a v poslední vůli odkázal všechno jednomu Jawovi, co mu kdysi opravil rádio.10 Epitaf si napsal sám v posledním deliriu, jméno na pamětní desce mu zkomolili na Brady Branigan.11

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License