Bouřňáci

Bouřňáci byla zločinecká organizace, která operovala jako spojka mezi Huttským prostorem a imperiálními světy. Měla kolem dvou tisíc členů a hlavní slovo v ní měla Twi'lečka Sifala. Organizace se pouštěla do široké palety činností a sem tam se dostala do křížku s Ahurem či organizací Odully Hutt. Protože v představenstvu bylo vysoké zastoupení Twi’leků, cítila organizace velký odbor vůči Impériu, se kterým se sice nikdy nepustila do žádného otevřeného konfliktu, ale využila každé příležitosti mu nějak uškodit.

Historie

Skupina byla založena roku 19 BBY několika Twi’leky z Rylothu, mezi kterými měla hlavní slovo Sifala. Ze začátku Bouřňáci fungovali jako cech, ve kterém si členové poskytovali vzájemnou ochranu a sdíleli zdroje při snaze protlouct se galaxií a vydělat si pořádné peníze. Bouřňáci postupně nabírali podobu organizace s pevným a jasným vedením a etablovali se mezi ostatními organizacemi, které vydělávaly nejen na legálních podnicích. Pořídili si loď Lucky Shot a taky sklouzli k poněkud ilegálním aktivitám, za které na ně začala naskakovat odměna v cechu lovců lidí. Měli prsty v obchodu s různobarevným masem, kořením, zbraněmi a dalším lukrativním zbožím a rozlostli se na dva tisíce členů.
Roku 7 BBY se k organizaci nuceně přidali Chlouppek, Regid, Asyrk, Scary a Snowflejk a několik měsíců pro ni pracovali.
Roku 6 BBY se potížisté vykoupili poslední prácičkou a v dobrém se s Bouřňáky rozloučili.
Roku 5 BBY si na Bouřňáky došláplo Impérium, dne 7. 7. je při jejich setkání přepadlo, zničilo všechny jejich lodě a povraždilo všechny, kdo nestihl utéct před spuštěním gravitačních studen. Při útoku zemřela i Sifala, což znamenalo konec celé organizace.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License