Borson

Borson byl whiphidský lovec a stopař z Tooly. Byl velký, převážně bílý, možná trochu neotesaný, ale jinak docela bodrý chlapík, který žil těžkým životem, ale nikdy si na něj nestěžoval a do lepšího by nešel.

Historie

Borson se narodil roku 139 BBY v malé zasněžené jurtě na povrchu Tooly. Vyrostl z něj pořádný chlap, který se nebál sněžných démonů ani ledového čaje.
Když se kolem roku 100 BBY osamostatnil, stal se úspěšným lovcem, který lovil divoké mastmoty, jejichž kly a kosti prodával přespolním, případně z nich vyráběl nástroje a předměty nutné k přežití v divočině. Přátelil se se stařešiny, kteří hlídali poslední místo Randalfova odpočinku, a vždy když lovil aspoň dva dny cesty kolem, zastavil se za nimi na čaj a pokec. Jinak žil osamělým životem a na vdavky se ještě necítil.
Dne 21. 4. 1 ABY mu Nikkita dohodil nějaké chlupaté cizince, kteří potřebovali vzít k hrobu Randalfa. Venku ale zuřil blizárd, a tak cestu odložili, než bude lepší počasí. To přišlo za osm dní, a tak spolu vyrazili ven. Cestou se spřátelili, ale radost z výletu, za který dostal koření a přenosný generátor, a uhádnutí hádanky, která otevřela tajný vstup do Randalfovy hrobky, mu zkazilo zjištění, že všichni jeho přátelé stařešinové byli zabiti. Pohřbil je aspoň podle tradic a pak se se Simbou a Merumeccu vrátil zpět do města, kde se rozloučili. Borson se pak snažil zjistit, kdo způsobil smrt jeho přátel.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License