Borroro

Borroro byla tmavě hnědá wookijská pilotka lehkého frachťáku Vylízaná vopice, gamblerka, koketa a fanynka Černých gerrak a Wyrrgyho,1 kterého ale bohužel nikdy nepotkala. Její specializací bylo dostávání materiálu a lidí skrz blokády, pití tequily a manévrování s lodí a mezi dvojsmysly. Nenáviděla Impérium a jeden čas byla horkou kandidátkou na přijetí mezi Magory, ale nakonec zůstala věrná své lodi a bohémskému životu a věnovala se svému synovi Rumbaccovi.

Historie

Před rozkazem 66

Narodila se roku 51 BBY v Llullaillaco na Kashyyyku, ale ještě jako dítě zamířila s rodiči, prodejci lízátek z wroshyrové mízy, a druhou vlnou kolonistů do města Chendrrl na Alaris Prime. Samotnou ji ale prodávání dováženého zboží nijak netankovalo a během těžké puberty ji otec několikrát málem ubil, než se aspoň trochu zklidnila. Po pár zaměstnáních v hospodách a na fotbalovém stadionu se začala zajímat o vnější vesmír, kam nějakou dobu před jejím narozením zdrhla teta Zuccazama, a lodě, které by ji tam mohly vzít, a snažila se vetřít do přízně vesmírných pilotů. To ale příliš nevycházelo, a tak přitvrdila, štěstí jí přálo a ona v partii sabaccu vyhrála obstarožní loď od neopatrného lovce lidí Lazsla, který tou dobou ve městě pobýval.
S oprýskanou lodí začala převážet náklad i pasažéry, získávala konexe a výdělečnější, ale ne zrovna legální zakázky, a bylo jí dobře. Jedním z jejích stálejších zaměstnavatelů byl Rokto Jengas, od nějž se poprvé dozvěděla o Wyrrgym, kterého od té doby děsně toužila poznat. Na Alaris i Kashyyyk se navzdory značnému pracovnímu vytížení vracela, protože venku bylo ostudně málo chlapů, co by do ní šli, a ona sem tam nějakého prostě na chvíli potřebovala. Válka klonů se jí téměř nedotkla, zůstala neutrální a převážela zboží mezi libovolnými světy, přičemž domovskou základnou se jí stal Brandeys.
Roku 20 BBY potkala na Naboo Champbaccu, ale navzdory jejím pokusům z toho nic nebylo.2
Než Republika padla, nasbírala spoustu cenných zkušeností a pár pohlavních chorob včetně kalnorských kvasinek, ovšem životní styl kvůli tomu měnit odmítala. Většinu vydělaných peněz vrážela do hazardu, ale něco i ukládala na množství menších účtů v naději, že je tak snáz schová.

Občanská válka

Se změnou režimu přišla o rodiče, kteří byli exemplárně popraveni trandoshanskými otrokáři při raziích na Alaris Prime. Jejímu méně legálnímu obchodu navíc začaly zlaté časy, protože s rozšířením seznamu zákazů stoupla i potřeba některých lidí něco z toho seznamu mít. Borroro ale pašovala nejen kontraband, nýbrž se snažila i škodit Impériu a pomáhat svým krajanům a několik jich dostala z Coruscantu na vzdálenější světy včetně Alaris Prime a Kwookrrru, kde sice museli žít stranou v lesích, ale žili. Doufala, že při tom narazí na Wyrrgyho, ale měla smůlu.
Smůlu měla i při poslední cestě na Alaris Prime, kam v roce 10 BBY přivážela dva kolegy a matku gardistky Merumeccu. Noční přistání v lese se povedlo, ale při odletu už ji hvězdný destruktor na oběžné dráze zachytil a po krátkém boji i zajal. Vylízaná vopice byla zabavena, Borroro odsouzena k nuceným pracím a od té doby ve fabrice míchala chemikálie do nouzových světlic. Deset let neměla chlapa a začínalo jí z toho hrabat víc než z neustálých ran bičem, všechny její skryté účty mezitím vyluxovalo Impérium.3
Tři týdny po bitvě o Yavin se dočkala nejdřív přesunu a pak osvobození, když její transportér během mezipřistání v Táboře 52 zachránil Kashyyycký odboj. Ještě během cesty na základnu v mlhovině Tyyyn si to přeochotně rozdala s prvním samcem, co byl po ruce,4 a když pak posilovala posádku Jolly Jedie, byla sice bez lodi a bez peněz, ale v jiném stavu. Kapitán Simbacca se o tom, že má v posádce zkušenou pašeračku, dozvěděl relativně rychle, ale byla to pašeračka bez lodi, těhotná a nenaučená na létání se stíhačkami, takže z jejího přijetí do jeho elitní letky nakonec nic nebylo. Po závodech na Raxusu Prime a domnělé smrti kapitána dala svůj hlas ve volbách Wyrrgymu a dokonce se jí povedlo přesvědčit Bananu a Attillu, aby učinili totéž. Když se pak Simbacca vrátil z mrtvých, relativně rychle se podařilo zjistit, že její loď vlastní agent Spike a domluvili se, že se na ni Borroro přesune a budou fungovat spolu, nicméně z toho kvůli jejímu těhotenství a výjimečnému stavu na nějakou dobu sešlo.
Navzdory rostoucímu břichu byla sice schopná něco odřídit nebo někam propašovat, ale spíš pomáhala s údržnou povstaleckého vozového parku před operací Trebuchet. Když se Raffico dozvěděl, že bude otcem, rezolutně se od ní distancoval a s tím, že to byl úlet, jí nabídl jakési podezřelé byliny, a tak ho přetáhla hasákem5 a víckrát s ním nepromluvila. Aby se mu vyhnula, trávila víc času kolem stíhaček Magorů a v mezičase nabalovala Hatsafracka s Kauchiirem, co kdyby Rumbacca jednou přeci jenom potřeboval tátu nebo ona chlapa.
25. 3. 1 ABY hladce odrodila, stala se matkou prvního přirozeného přírůstku do posádky a všem skeptikům a zejména skeptičkám pak vypálila rybník tím, jak skvěle se o malého Rumbaccu starala. Rozlétanost předchozích let byla ta tam, užívala si roli zodpovědné matky a ani nepotřebovala pomoc ostatních. Jediné, co ji mrzelo, bylo že kvůli kojení nemohla ochutnat produkty vzkříšeného lihovaru Ch&Ch, který sice neprodukoval její oblíbenou tequilu, ale blecherovku a cligovici chtěla vyzkoušet taky.
Ani jako kojící matka na knipl nezanevřela, v dubnu učila Kerrchak létat s její novou lodí a živě si představovala, jak budou za pár let se synem cestovat po svobodné galaxii a pašovat kde co.

d20

Scoundrel 6 / Deep Space Pilot 1 / Blockade Runner 3
STR 14 / DEX 16 / CON 14 / INT 14 / WIS 8 / CHA 14
Pilot +21, Astrogate +15, Repair +12, Gather Information +10, Sleight of Hand +10, Bluff +8, Gamble +8, Knowledge (black market, smuggler lore) +8, Spot +8
Spacer, Starship Operation (space transport), Skill Emphasis (Pilot), Nimble, Starship Dodge (space transport), Maneuver Expertise (Crazy Ivan),
Confidence, Agile

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License