Borroro

Borroro byla tmavě hnědá wookijská pilotka lehkého frachťáku Vylízaná vopice, gamblerka, koketa a fanynka Wyrrgyho,1 kterého ale bohužel nikdy nepotkala. Její specializací bylo dostávání materiálu a lidí skrz blokády, pití tequily a manévrování s lodí a mezi dvojsmysly. Nenáviděla Impérium a jeden čas byla horkou kandidátkou na přijetí mezi Magory, ale nakonec zůstala věrná své lodi a bohémskému životu a věnovala se svému synovi Rumbaccovi.

Historie

Před rozkazem 66

Narodila se v Llullaillaco na Kashyyyku někdy před rokem 50 BBY, ale záhy zamířila s rodiči, prodejci lízátek z wroshyrové mízy, a druhou vlnou kolonistů do města Chendrrl na Alaris Prime. Samotnou ji ale prodávání dováženého zboží nijak netankovalo a během těžké puberty ji otec několikrát málem ubil, než se aspoň trochu zklidnila. Po pár zaměstnáních v hospodách se začala zajímat o vnější vesmír, kam nějakou dobu před jejím narozením zdrhla teta Zuccazama, a lodě, které by ji tam mohly vzít, a snažila se vetřít do přízně vesmírných pilotů. To ale příliš nevycházelo, a tak přitvrdila, štěstí jí přálo a ona v partii sabaccu vyhrála obstarožní loď od neopatrného lovce lidí Lazsla, který tou dobou ve městě pobýval.
S oprýskanou lodí začala převážet náklad i pasažéry, získávala konexe a výdělečnější, ale ne zrovna legální zakázky, a bylo jí dobře. Jedním z jejích stálejších zaměstnavatelů byl Rokto Jengas, od nějž se poprvé dozvěděla o Wyrrgym, kterého od té doby děsně toužila poznat. Na Alaris i Kashyyyk se navzdory značnému pracovnímu vytížení vracela, protože venku bylo ostudně málo chlapů, co by do ní šlo, a ona sem tam nějakého prostě na chvíli potřebovala. Válka klonů se jí téměř nedotkla, zůstala neutrální a převážela zboží mezi libovolnými světy.
Roku 20 BBY potkala na Naboo Champbaccu.2
Než Republika padla, nasbírala spoustu cenných zkušeností a pár pohlavních chorob včetně kalnorských kvasinek, ovšem životní styl kvůli tomu měnit odmítala. Většinu vydělaných peněz vrážela do hazardu.

Občanská válka

Se změnou režimu sice přišla o rodiče, kteří byli exemplárně popraveni trandoshanskými otrokáři při raziích na Alaris Prime, ale jejímu méně legálnímu obchodu začaly zlaté časy, protože s rozšířením seznamu zákazů stoupla i potřeba některých lidí něco z toho seznamu mít. Borroro ale pašovala nejen kontraband, nýbrž se snažila i škodit Impériu a pomáhat svým krajanům a několik jich dostala z Coruscantu na vzdálenější světy včetně Alaris Prime a Kwookrrru, kde sice museli žít stranou v lesích, ale žili. Doufala, že při tom narazí na Wyrrgyho, ale měla smůlu.
Smůlu měla i při poslední cestě na Alaris Prime, kam v roce 10 BBY přivážela dva kolegy a matku gardistky Merumeccu. Noční přistání v lese se povedlo, ale při odletu už ji hvězdný destruktor na oběžné dráze zachytil a po krátkém boji i zajal. Vylízaná vopice byla zabavena, Borroro odsouzena k nuceným pracím a od té doby ve fabrice míchala chemikálie do nouzových světlic. Deset let neměla chlapa a začínalo jí z toho hrabat víc než z neustálých ran bičem.
Tři týdny po bitvě o Yavin se dočkala nejdřív přesunu a pak osvobození, když její transportér během mezipřistání v Táboře 52 zachránil kashyyycký odboj. Ještě během cesty na základnu v mlhovině Tyyyn si to rozdala s prvním samcem, co byl po ruce, a když pak posilovala posádku Jolly Jedie, byla sice bez lodi, ale v jiném stavu. Kapitán Simbacca se o tom, že má v posádce zkušenou pašeračku, dozvěděl relativně rychle, ale byla to pašeračka bez lodi, těhotná a nenaučená na létání se stíhačkami, takže z jejího přijetí do jeho elitní letky nakonec nic nebylo. Relativně rychle se podařilo zjistit, že její loď vlastní agent Spike a domluvili se, že se na ni Borroro přesune a bude mu dělat pilota, nicméně z toho kvůli jejímu těhotenství a výjimečnému stavu na nějakou dobu sešlo.

Potenciália

Navzdory rostoucímu břichu byla v případě potřeby jistě schopná něco odřídit nebo někam propašovat, ale spíš pomáhala s údržnou povstaleckého vozového parku. Není jisté, jak se vyvinul jejich vztah s Rafficem, ale svatba z toho skoro určitě nebyla, ani po Rumbaccově narození.

d20

Scoundrel 6 / Deep Space Pilot 1 / Blockade Runner 3
STR 14 / DEX 16 / CON 12 / INT 14 / WIS 8 / CHA 14
Pilot +21, Astrogate +15, Repair +12, Gather Information +10, Sleight of Hand +10, Bluff +8, Gamble +8, Knowledge (black market, smuggler lore) +8, Spot +8
Spacer, Starship Operation (space transport), Skill Emphasis (Pilot), Nimble, Starship Dodge (space transport), Maneuver Expertise (Crazy Ivan),
Confidence, Agile

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License