Boby MekPerlin

Boby MekPerlin byl Arcona z Cony, pošťák, překupník drog a rebel. Šlo o vysloveně průměrného příslušníka své rasy, jehož jedinou zálibou bylo sledování béčkových akčních filmů.

Historie

Boby se narodil v roce 57 BBY v hnízdě na domovské planetě své rasy a v dětství ho, stejně jako většinu příslušníků jeho rasy, vychovával pouze otec, protože matka vyrazila na flám. Boby byl obětavým příslušníkem komunity a po absolvování základní školy začal pracovat jako pošťák, což ho navzdory nepřílišné lukrativnosti celkem naplňovalo. Večery trávil sledováním akčních filmů, přičemž se zhlédl v Patnáctiprsťáku Bobovi, a rovněž se snažil najít si partnerku.
V roce 33 BBY byl povýšen a chvíli fungoval jako galaktický kurýr, který se na Conu vracel jen občas. Při cestách po okolním vesmíru však nedodržel základní pravidlo, že by neměl ochutnávat exotickou a pro Arcony neupravenou kuchyni, dal si slanou polévku a rychle se stal závislým na soli, stejně jako mnozí před ním i po něm.1
V následujících letech utratil všechny úspory za sůl, oči mu zezlátly a potřeboval vydatnější zdroj příjmů, pročež přijal nabídku svého prodejce soli a stal se překupníkem dalších drog, zejména LSD a smrtyček. Své zboží převážel hlavně mezi Mon Calamari a Lothalem, ovšem brzy na sebe upozornil autority a v roce 31 BBY se po jeho stopě vydali Champbacca a Jessica Karnis.
Ti ho relativně rychle dohnali a začali pronásledovat po Mon Calamari, načež Boby v záchvatu paniky vypustil celou cisternu LSD do moře a ovlivnil jím čtvrtinu tamního ekosystému.2 Přesto byl zadržen, odsouzen místním soudem a putoval do podvodního vězení ve městě Nystullum. V něm si odseděl pět let z původních deseti, povedlo se mu překonat svou závislost a i po roce 26 BBY zůstal na Mon Calamari, kde se opět uchytil jako pošťák a kde si dával sakramentský pozor, aby znovu neokusil sůl.
Po pádu Republiky se přidal k lokálnímu odboji a zůstal ve městě, které Mon Calamariové rychle přetvořili ve vesmírnou loď Profundity. Na ní planetu opustil a zůstal na ní až do bitvy o Scarif, kdy byl zabit imperiálním výsadkem.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License