Bliggy

Bliggy byla Ortolanka z Orta, dcera milionáře Paggyho. Jakožto profesionální dědička toho nikdy moc neuměla, ale byl to veskrze milý, společenský a na poměry své rasy krásný exemplář modrého chobotnatce.

Historie

Narodila se v roce 19 BBY, týden po skončení války klonů, s níž zároveň skončila i konfederační okupace planety. Mnohem horší než nástup Impéria pro ni ale byla rodinná krize, kdy ji matka hodila na krk otci a zmizela, protože už měla plný chobot jeho škudlení. Bliggy tak vychovávaly chůvy a rozličné krátkodobé tetičky a spoustu času trávila s otcem na obchodních cestách, ale přesto z ní vyrostlo velmi milé děvče. V roce 10 BBY se její otec stal ředitelem rafinérie, ale problémy v rodině to nevyřešilo, naopak se začala ještě víc projevovat otcova hamižnost. Bliggy si tak oblíbila jeho bratrance Ignáška, který byl mnohem milejší a sem tam jí posílal dárky.
Začátkem roku 7 BBY se nakazila prasečí chřipkou a otec ji poslal do nemocnice na Bor-latos II, kde podobné případy léčili zadarmo. Po pár měsících hospitalizace se ji tam pro své zrůdné experimenty pokusil získat Arschen Un-Atlu, který si ji nechal paralyzovanou doručit do tajné laboratoře pod nemocnicí, ale než mohla být zpracována, při svém pátrání po Anaby ji našel Voh-Jin Sanseator Misto a po souboji s Arschenem ji doprovodil zpátky na povrch.
Bliggy se následně úspěšně vyléčila, vrátila se domů a dávala otci pravidelně sežrat, že o ni kvůli pár kreditům málem přišel. V roce 2 BBY zavítala v rámci rekreace na Oarlig, kde se jí tuze zalíbil Barnabáš, dodavatel exotických lahůdek pro Kančí hnízdo. Když však o svém záměru vdát se za něj informovala pana otce, nebyl ani trochu nadšený, ti dva se pohádali a Bliggy od něj definitivně utekla. Usadila se právě na Oarligu, snažila se svému vyvolenému pomáhat s péčí o malou přesličkovou farmu a blahobyt jí chyběl jenom trochu.
Postupně se však adaptovala a i když její pomoc za moc nestála, byla aspoň Barnabášovi psychickou podporou a okrasou. Když pak v Kančím hnízdě začalo být s příletem povstalců veselo, držela se spíš stranou, protože příslušníkům cizích ras po událostech v nemocnici příliš nevěřila, a veškeré dění na planetě včetně inkviziční šťáry ji minulo.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License