beruškovice

Beruškovice byla obilná pálenka s jemným náznakem ovocné příchuti a naloženou beruškou, která však měla vesměs pouze estetický význam. Líh se vyráběl ze směsi obilí, dochucován byl takřka homeopatickou dávkou aktuálního sezónního ovoce. Šlo o jeden z mnoha produktů lihovarské společnosti Duroský standard, dle názoru odborníků o ten dalece nejlepší, dle názoru nemalého množství gurmánů jediný téměř pitný.

Historie

Prvních několik lahví beruškovice opustilo továrnu na Duru v roce 29 BBY a stálé zákazníky a odběratele Duroského standardu sice nenadchla, ale oslovila některé nové, což bylo pro společnost hlavní. V následujících letech tak byla profilována na jejich nejdražší lihovinu a ty nejlepší lahve si našly cestu i do senátorských a diplomatických barů na Coruscantu.
Prodeje však soustavně klesaly a se začátkem války klonů bylo rozhodnuto o přerušení její výroby. Poslední velkou várku odkoupil ve slevě Champbacca, který ji následně s Jessicou používal ke zmírnění stresu z učení v enklávě1 a občas jimi uplácel lidi, kteří ji neznali. Jessica si ji relativně oblíbila a občas ji popíjela i v hodinách,2 k velké nelibosti Sagwen Aisling.3
Dvě poslední lahve našel Champbacca po přežití rozkazu 66 a návratu z Kashyyyku a brzy se po nich slehla zem.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License