Barrbucha

Barrbucha byla fenka kashyyyckého prasovlka, která se stala mazlíčkem Wookieho Chlouppka. Měla sestru Addu.

Vzhled

Měla černou srst s bílou náprsenkou. Černé chlupy jí na konečcích přecházely v tmavě hnědou až zrzavou. Měla kolem sedmdesáti kil a když se postavila na zadní a položila Chlouppkovi packy na ramena, koukala na něj trochu z vrchu.
Protože hrozilo, že se dostane do nebezpečných situací, naučil ji nosit bojovou masku, která chránila oči a dokázala se uzavřít v případě, že by se okolí stalo nedýchatelným. Zvykla si i nosit vestu, která dokázala odklánět blasterové střely, a bylo možné ji připnout na speciální postroj, který na sobě nosil její pán, a provádět s ní šplhání, slaňování i seskoky s padákem nebo bez něj.

Povaha

Barrbucha byla mazlivé torpédo, které pokud mělo radost, nedokázalo to skrývat. Svou náklonnost a lásku naplno projevovala olizováním a něžným okusováním předloktí. Byla věrná a vůbec ne blbá. Měla svou hlavu a povely si vykládala, jak se jí to hodilo. Neznamenalo to ale, že by byla neposlušná a nezvladatelná. Její oči měly uhrančivé schopnosti a psí oči uměla dokonale. Když se chtěla mazlit, uměla si přijít, sednout si na zadek a packama se opřít o zdroj hlazení, a celkově byla kouzelná, na víc jak půlmetrákového vlka. Milovala plavání a také ležení v posteli s páníčkem.

Historie

Narodila se dne 6. 7. 1 BBY se sestrou Addou a hned jako mládě je z hnízda ukradli Trandoshani, kteří je chtěli prodat zájemcům na trhu s exotickými zvířaty. Při zastávce na Nar Shaddaa si zájemce vybral Addu a Barrbucha zůstala na ocet a putovala v kleci dál s Trandoshany.
Naštěstí jim zanedlouho cestu zkřížili Asyrk s Regidem a když ji objevili v kleci, rozhodli se, že ji pošlou Chlouppkovi jako dárek.
Chlupáč jí okamžitě propadl a věnoval se jí, jak kdyby byla jeho dítě. Možná se na něj kvůli tomu až moc upnula, ale odvděčila se mu tím, že když ho U Bílé helmy srazil speeder, byla schopná ho odtáhnout k někomu, kdo zavolal pomoc, a on tak nehodu přežil. Věrně ho hlídala u lůžka, čistila mu uši a zřejmě i díky ní se vyhrabal z postele poměrně brzy. Když se dal trochu do pořádku, začal s jejím výcvikem.
Koncem roku 0 BBY odletěla společně se svým pánem na Nar Shaddaa, kde i přes páníčkovy protesty žrala hovna. Byla při tom, když byl její pán bezprostředně označen za teroristu, a později se s ním podívala na Mygeeto, kde společně s Champbaccou a dalším chlupatým zvířátkem absolvovali putování pustinou.
O nějakou dobu později se poznala se Simbou, kterého si zamilovala, až na něj Chlouppek i žárlil. Když se pak Simba vyštípal ve Splašené šunce na Raxusu Prime, tak mu nosila z kuchyně koblihy a do talíře přidávala své předžvýkané granule. Po vyhlášení výjimečného stavu se Chlouppek vydal na lov inkvizitorů a Barrbuchu nechal na palubě Jolly Jedie. Bál se, že by mu ji světelňáky rozkrájeli na kousky. Nějakou dobu si užívala volnosti v lodních parcích a koupání v umělém jezeru, ale brzy se jí začalo velice stýskat. Každý den proběhla celou lodí a snažila se svého pána vyčmuchat, marně. Z jeho věcí si vytáhla zelené pončo, ze kterého si udělala pelíšek, a její tklivé kňučení dokázal zahnat jen Simba, kterému usínala s hlavou v klíně.
S páníčkem se shledala až v říjnu a do té doby věrně čekala a vozila Cypíska na zádech po lodi. Když se Chlouppek vrátil, oblízala mu ksicht, poštípala tváře a ohryzala ruce radostí. Proklepnul si ji, jestli nezapomněla povely, co uměla, a bylo dobře. Poté ji vzal i se ségrou a Fidorkkou na Kompostárnu, kde spolu byli dva týdny. V listopadu letěla se ségrou a páníčkem na Oarlig, kde celý měsíc pobíhala s Addou v bažinách a domů tahaly ulovené kance, kteří škodili Barnabášovi na farmě.
Na konci listopadu se vrátila na Jolly Jedie, oběhla celou loď a než se nadála, letěla na Kashyyyk. Předtím se ale stavila v mlhovině Tyyyn, kde se poznala s členy kashyyyckého odboje a skamarádila se s Juráškem. Následně letěla s páníčkem a i paničkou konečně na planetu, kde strávila dva týdny v přírodě a ke konci se už docela těšila na postel. Druhou půlku prosince strávila na Kompostárně, čerstvě narozenou Algernnon de Bray III v nestřeženém okamžiku oblízla až hanba a pak ji s pánem odvezli na Jolly Jedie a společně se přesunuli zpět na Oarlig. Tam byli celý leden roku 1 ABY a až v únoru se přesunuli na Nar Shaddaa, kde byli s Mamutomuty, Roniem a Emily. Ke konci března se vrátili na Jolly Jedie a byla i na svatbě Simbaccy a Merumeccu. Plíživě lovila zbytky ze stolu a po hostině měla slušné větry.
Dne 13. 4. 1 ABY vycítila, že Chlouppek i Champie jsou dost neklidní, a i když chtěla letět s nimi, pláchli bez ní někam pryč. Několik minut za nimi kňučela v hangáru, ale pak si šla po svém. Do hangáru se ale vracela co hodinu a kontrolovala, jestli už se nevrátili.

Potenciália

Simbacca po ní pojmenoval svou dceru Barbuccu.

d20

predator 2
STR 25 / DEX 10 / CON 18 / INT 6 / WIS 12 / CHA 11
Jump +11, Climb +9, Swim +7, Survival +5, Listen +3, Spot +3
Track, Endurance, Stamina

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License