Baccova šavle

[„U Baccovy šavle!“]
- oblíbené zvolání ittumských berserkerů

Baccova obřadní čepel, známá též jako šavle, byla legendární zbraň náčelníka Baccy z rodu Cherwooků.

Historie

Bacca si ji sám vyrobil, a to v roce 5106 BBY z trupu lodi, která na Kashyyyk spadla z vesmíru. Inspiroval ho k tomu jeho přítel Tutattis, leč Bacca jeho podíl na objevu nikdy nepřiznal a náčelníkem Rwookrrorro a tedy i majitelem čepele se stal sám, načež se už nikdy nesetkali. V následujících letech se zbraň stala hlavně symbolem moci, ale Bacca ji příležitostně používal i při cestách do Země stínů a v potyčkách s tamními příšeromuty.
Po jeho smrti ji zdědil jeho syn a takto se následně předávala z náčelníka na náčelníka. V roce 3998 BBY ji tehdejší majitel, náčelník Rothrrrawr, zlomil při boji s terentatekem, čepel meče zůstala zaseklá v nestvůře a on tak tak zvládl uprchnout s rukojetí. Opravit meč se podařilo až díky intervenci napraveného Revana za vlády náčelníka Freyyra a v následujících stoletích byla celá čepel užívána s větší úctou a pouze k ceremoniálním účelům, aby se trapas neopakoval. Zbraň nabírala na symbolické ceně a znala ji většina obyvatel Kashyyyku.
V roce 605 BBY ji zdědil nepříliš psychicky zdravý náčelník, který ji pod tíhou neopodstatněných výčitek, že aristokracie celá milénia vykořisťovala masy, zahodil do jezera pod vodopádem Gurrgag. Ačkoliv se na to přišlo relativně brzy, ani nejlepší potápěči nebyli schopni cenný artefakt v jezeře najít, neboť ho stihl spolknout lososomut, jehož po návratu do moře spolkl hrochomut.
Čepel tak byla od té doby nezvěstná a ležela v zažívacím traktu obludy daleko od míst, kde ji někdo mohl hledat.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License