Babish

„Sorry jako, ale to je kampááň!“
- senátor Babish čelí obvinění

Senátor Babish z Rodie byl podnikatel, ekonom, populista a zloděj. Vlastnil několik podniků převážně na Coruscantu, mezi nimi hospůdku a později předraženou kavárnu Čapí hnízdo, a také největší planetární továrnu na koblihy, do které se během války úspěšně provrtal Simbacca.1

Historie

O jeho původu není známo vůbec nic; když se rozčílil, mluvil s výrazným petržaľským přízvukem, ale tam o něm nikdy nikdo neslyšel.
V senátu zastupoval svou planetu už minimálně od roku 70 BBY, přičemž už v té době byl proslulý jako podvodník nejhrubšího zrna, který si hlasy kupoval koblihami, soustavně manipuloval médii a přisvojoval si cizí úspěchy.2 Přesto se dokázal držet u moci, protože soustavně podával odvolání k vyšším soudům3 a zneužíval toho, že to s sebou přinášelo mnohaleté prodlevy. Vynořily se dokonce spekulace, že je sithským lordem, ale dementoval to s tím, že je to kampaň, jako ostatně skoro všechno. Dlouhodobě usiloval o křeslo nejvyššího kancléře, ale naštěstí ho během krize na Naboo předběhl někdo méně zlý.
Někdy před rozkazem 66 beze stopy zmizel4 a bylo to dobré, ale jeho jméno zapomenuto nebylo a pro některé byl velkým vzorem ještě během občanské války, například pro Joyu Brannigan, která se podle jeho metodiky učila krátit daně.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License