Aywen Aisling

Aywen Aisling, ve starších zdrojích uváděna jako Aywen Aislynn, byla řemeslnice řádu Jediů v dobách po mandalorianských válkách, členka rady v enklávě na Kashyyyku a autorka holocronu z Ittummi.

Historie

Narodila se na planetě Alphereidies do chudé rodiny, byla nalezena jedním z pátračů Luka Sene a brzy ji odvedl Řád do chrámu na Coruscantu, kde studovala na knihovnici a nasávala vědomosti jako houba. Pod vedením neznámého mistra to dotáhla na rytíře a byla pověřena vedením knihovny v enklávě na Kashyyyku, kde se ve volném čase věnovala studiu stromů a integrovala dřevěné prvky do konstrukce světelných mečů. Postupem času se stala mistryní, členkou tamní rady a uznávanou autoritou v oboru výroby mečů, nicméně proslavila se zejména tím, že krátce po vycvičení svého druhého padawana otěhotněla s neznámým mužem a přímo v místnosti rady pak porodila zdravého potomka, kterého se ale po zásahu nejvyšší rady z hlavního města musela vzdát. Díky tomu pak vůči Jediům poněkud zahořkla, ale svou funkci vykonávala i nadále.
V neznámém roce se ubránila Darth Nyfe a v sebeobraně ji zabila.
Její konečný osud není znám, ale kromě založení úspěšného rodu Miraluk, do nějž patřili mimo jiné Nowen, Sagwen a Raywen, jí lze k dobru přičíst i to, že se právě díky jejímu holocronu Champbacca odvrátil od alkoholismu a objevil svůj skrytý talent1.

d20

Jedi Consular 3 / Jedi Scholar 7 / Jedi Artisan 5
STR 10 / DEX 14 / CON 10 / INT 20 / WIS 16 / CHA 10
Craft (lightsabers) +25, Knowledge (Jedi lore) +25, Knowledge (dendrology, technology, art) +20, Repair +20, Move Object +20
Perfect Memory, Aware, Technical Wizard, Lightsaber Defense, Force Mastery, Skill Emphasis (Craft (lightsabers)), Inventor, Weapon Finesse (lightsaber), Kinetic Combat, Living History

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License