Aywen Aisling

Aywen Aisling, ve starších zdrojích vedená jako Aywen Aislynn, byla Miraluka z Alpheridies, řemeslnice řádu Jediů, členka rady v enklávě na Kashyyyku a autorka holocronu z Ittummi. Výškou byla podprůměrná, přes prázdné oční důlky nosila bílou pásku a k ní ladící bílé nebo šedé hábity, vlasy si občas barvila na tmavší hnědou až černou, ve stáří důstojně šedivěla. Nebyla nijak přehnaně odvážná, ale pevně věřila v ideály Řádu a její spojení se světlou stranou Síly bylo neochvějné. Upřednostňovala mírové řešení konfliktů, prahla po vzdělání a měla cit pro detail, ale navzdory vší logičnosti byla také poněkud naivní a měla tendence přehnaně fantazírovat. Byla striktní vegetariánka a naprosto nechápala, jak může někdo pít alkohol nebo brát drogy. Díky Síle dokázala nahlížet i do základních struktur hmoty a následně s nimi pak i manipulovat, což z ní činilo nejen výtečného diagnostika, ale hlavně slavnou řemeslnici. Měla také extenzivní teoretické znalosti několika vědních oborů, dokázala očišťovat krystaly a uměla vyrábět holocrony. Byla uznávanou kapacitou v oboru výroby světelných mečů, ale jejich praktické užití v boji už tak slavně nezvládala.

Historie

Narodila se v roce 3951 BBY do tristně chudé rodiny žijící nedaleko chemičky, díky čemuž už v dětství přišla o čich. Matka byla učitelka, kterou propustili pro nadbytečnost, takže všechny tři musel živit otec svým uměním a moc mu to nešlo. Jakmile ale jistil, že po něm zdědila slušný hudební sluch, začal ji učit hře na grousle a už se těšil, jak budou žebrat spolu.
Ačkoliv pak malá Aywen vyrůstala v materiálním nedostatku, nemohla si stěžovat na nedostatek podpory emocionální. Rodiče ji prostě měli rádi a často to dávali najevo, ale umělkyně se z ní navzdory několika slušným výkonům nestala.
Jejího potenciálu v Síle si v roce 3944 BBY všiml pátrač od Luka Sene, kterému přišla jako ideální kandidát na posílení obnovovaného Řádu Jediů. Aywen tak zanedlouho putovala na Coruscant, kde se v Chrámu stala jednou z prvních učednic po nedávné velké čistce. Chovala se naprosto spořádaně, protože byla vděčná za záchranu z těch nuzných poměrů doma, a byla ochotná za Řád položit život.
Zprvu se profilovala na léčitelku, ale pro vyložený antitalent se později přeorientovala na obecnou knihovnici a nasávala vědomosti jako houba. Nikdy se nesnažila si nijak šplhat u učitelů, ale vzhledem k tomu, že měla knihovnu několikrát přečtenou celou knihovnu, to tak stejně nakonec většina studentů, kteří se zaměřovali spíš na boj, vnímala. Pod vedením mistryně Marr se nejprve v roce 3942 BBY podívala na Ruusan, kde si našla krystal do svého meče, později to s ní dotáhla na rytíře a byla pověřena obnovením enklávy na Kashyyyku, kde se také věnovala studiu stromů a integrovala dřevěné prvky do konstrukce světelných mečů. Ve volném čase navštěvovala Zemi stínů přímo pod chrámem a vyráběla z tam nalezených krystalů upari nejrůznější umělecké předměty, například fialový přívěsek. Obnova stromového chrámu jí v roce 3914 BBY vynesla titul mistryně, obratem se stala členkou tamní rady a uznávanou autoritou v oboru výroby mečů. Svůj meč si rovněž značně upravila a následně se ho učila ovládat pomocí Síly na dálku.1
Ačkoliv se nadále věnovala správě kashyyycké knihovny a učila kohokoliv, kdo o to projevil zájem, ještě v témže roce se osobně ujala i vlastního padawana, Fulana H'orna. S ním prakticky neopouštěla planetu, ale učila ho důkladně a v roce 3898 BBY ho osobně pasovala na rytíře. V té době už bylo poměrně zjevné, že provoz kashyyycké enklávy se Řádu nevyplatí, a Aywen se tak snažila sehnat sponzora či získat nějaké peníze prodejem předmětů vyřezaných z wroshyrového dřeva.
V roce 3896 BBY otěhotněla s vesmírným pilotem, kterého potkala v Ittummi,2 a přímo v místnosti rady pak porodila zdravého potomka, kterého se ale po zásahu nejvyšší rady z hlavního města musela vzdát. Díky tomu pak vůči Jediům poněkud zahořkla a naopak byla tolerantnější vůči všem ostatním, ale svou funkci vykonávala i nadále a planetu už nikdy neopustila. Jedním z jejích učedníků pak byl i Jorj Hossan, kterému pomáhala i se stavbou jeho meče.
V roce 3880 BBY se ubránila útoku Darth Nyfe, která chtěla ukrást chrámové zásoby uparitu, a v sebeobraně ji zabila.
Zemřela roku 3840 BBY, krátce po 111. narozeninách, ve spánku a její tělo bylo spáleno.
Její rod ale přežil, stejně jako otisk jejího vědomí v holocronu, díky němuž Champbacca o tisíce let později objevil svůj skrytý talent.3

d20

Jedi Consular 3 / Jedi Scholar 7 / Jedi Artisan 5
STR 10 / DEX 14 / CON 10 / INT 20 / WIS 16 / CHA 10
Craft (lightsabers) +25, Knowledge (Jedi lore) +25, Knowledge (dendrology, technology, art) +20, Repair +20, Move Object +20, Knowledge (bureaucracy, history, Kashyyyk, metallurgy, Sith lore) +15, See Force +15, Spot +15
Perfect Memory, Aware, Technical Wizard, Lightsaber Defense, Force Mastery, Skill Emphasis (Craft (lightsabers)), Inventor, Weapon Finesse (lightsaber), Kinetic Combat, Living History

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License