Anredo IX

Anredo IX byla chladná planetka v sektoru Bormea v Jádru, jedna z nejméně zajímavých v celé oblasti. Obíhala na deváté orbitální pozici od svého slunce a byla v soustavě jediným tělesem s vlastní dýchatelnou atmosférou.

Historie

Prvním permanentním osídlením na planetě byla od roku 10556 BBY vězeňská kolonie, kde byli drženi příliš nebezpeční zločinci z okolních civilizovaných světů, ale s poklesem kriminality začala být využívána také jako skladiště a překladiště nákladů a po zbudování moderní infrastruktury tam vznikla soběstačná skladištní kolonie, která se stala členem Republiky. Od těch dob tam ale neustále probíhaly debaty o možném referendu o vystoupení, což mělo negativní dopad na ekonomiku a kolonie od těch dob přinejlepším stagnovala. K referendu nikdy nedošlo a planetka byla i nadále značně závislá na importu a exportu zboží.
Krátce před začátkem války klonů na planetce jednou přistál hrabě Dooku, ale brzy zjistil, že přesvědčovat populaci k vystoupení z Republiky se mu nevyplatí, a zase odletěl. Boje se planetce vyhnuly.
Imperiální diktatura tam nebyla nijak silná a obyvatelé měli pocit jakési svobody. Netušili však, že byla přímo v hlavním městě vybudována pobočka ISB a oni jsou nepřetržitě sledováni.
Roku 13 BBY tam došlo k výbuchu, který velitelství srovnal se zemí a zabil stovky agentů a administrativních pracovníků. Vyšetřování odhalilo, že za teroristickým činem stál agent 80085, na kterého byl obratem vypsán zatykač.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License