Algernnon de Bray II

„Tak První imperiální papírna, hm? Jsou kreativnější, než jsem čekala.“
- Algernnon poslouchá hlášení komunikačního důstojníka o příchozí lodi

Algernnon de Bray, druhá svého jména, byla Císařova ruka a druhá nejzápornější postava našeho universa.


Jméno: Algernnon de Bray
Rasa: míšenec
Datum narození: 21 BBY
Planeta narození: Vogastis
Datum úmrtí: 24. 12. 0 ABY
Planeta úmrtí: Kompostárna
Barva očí: zelená
Barva meče: červená
Frakce: Impérium, rod de Bray
Mistr: Algernnon de Bray, Darth Sidious

Vzhled

Stejně jako její matka, i druhá Algernnon byla femme fatale. Měla ohnivé vlasy a sytě rudé rty, oči do zelena a po otci náležitě uhrančivé. Pleť měla světlejší, postavu středně vysokou. Ačkoliv vypadala jako člověk, pocházela z míšeného vztahu a po otci tedy podědila potenciál na dlouhověkost a tajuplnost. Prsa měla i bez jakýchkoliv plastických operací1 ještě větší než matka, pas ještě vosejší a zadek ještě víc akorát. Měla ráda černou a červenou barvu2 a oblékala se většinou prakticky, ale měla v šatníku i pár výstavních kousků na lepší příležitosti.3
Postupem času ji temná strana začala sžírat natolik, že se to neobešlo bez následků na jejím těle. Atraktivní tak sice byla navzdory nebezpečně žlutým očím pořád, s nemalou pomocí chemie, ale fyzicky slábla.

Povaha

Pokud byla Algernnon psychicky poněkud nestabilní, Algernnon II. byla vyložený pošuk. I ona byla patologická nymfomanka,4 která si sexem s prakticky každým mužem v okolí snažila kompenzovat nedostatek citů, a ani tak nedošla uspokojení. Co se alkoholu týkalo, byla abstinentka a pila výhradně čaj, ideálně co nejčernější.
Jednalo se o chronickou kariéristku, která neváhala jít přes mrtvoly a postele, aby se dostala co nejvýš, a vlastně ji to jinak ani nebavilo. Možná právě díky tomu padla do oka samotnému Císaři. Kvůli traumatu z raného dětství ji děsili Wookiové, přičemž během výcviku dokázala tento strach překovat v čirou nenávist. Byla posedlá nejen vlastní důležitostí a získáváním moci, ale taky touhou po pomstě na vrazích své matky.

Rodina

Matka Algernnon de Bray, otec Woallc Con-Denyzz.
Algernon de Bray, samčí klon její matky.
Poloviční bratr Sien, osobní strážce, poskok a hračka na dlouhé nudné noci.5 Tušila, že se jedná o jejího polovičního bratra,6 což jí ale nezabránilo s ním pravidelně spát.
Dcera Algernnon de Bray III.

Důležité vztahy

  • Darth Sidious, mistr. Byl jediným tvorem, kterého kdy aspoň trochu respektovala, i když moc vzájemné to nebylo.7
  • Darth Vader, rival v boji o mistrovu přízeň. Vysloveně jím opovrhovala a kdyby dostala příležitost, určitě by ho bez váhání zabila.
  • Tamora a Zothar Hanak, mentoři, kterých si ale příliš nevážila.
  • Chlouppek a Champbacca, ultimátní nemesis, pro jejichž zničení byla ochotná udělat cokoliv.

Dovednosti

Od matky se naučila ovládat temnou stranu Síly, zejména škrcení lidí na dálku, po tatínkovi zase podědila talent na vytváření iluzí. Její základní výcvik pak dokončil sám Císař, jemuž pak sloužila do roztrhání těla na všech frontách. Excelovala hlavně ve škrcení lidí a pouštění hrůzy, ale dokázala být i nenápadná a uměla si prosadit svou. Docela dobře střílela a přestože s mečem si příliš nerozuměla, používala jeho náročnější variantu se dvěma čepelemi. Ačkoliv si myslela, že je výborný velitel, ve skutečnosti na všechny jenom řvala tak dlouho, dokud nevyplnili její vůli.

Životopis

21-19 BBY

Narodila se dva roky před nástupem Impéria na planetě Vogastis, v pyramidě Darth Palluse, kde její matka nějakou dobu před jejím narozením mučila a znásilňovala jejího otce. Její dětství nebylo idylické, matka na ni kladla extrémní nároky a od kolébky ji učila používat Sílu.

18-14 BBY

Odstěhovaly se s matkou na Limpi, kde měla malá Algernnon trochu větší volnost pohybu a kde se k nim v roce 17 BBY připojil i její otec. Ten se ji snažil uchránit před temnotou, ale vliv matky byl příliš silný.
Algernnon tedy mamince i nadále poslušně odkývávala, že až bude velká, musí najít nějaký způsob, jak pokračovat v rodové linii i bez chlapů, ačkoliv se k ní Woallc choval hezky. Vůbec tomu nerozuměla, ale v paměti jí to utkvělo stejně jako náznaky, že až bude velká, bude muset najít a zabít svého bratříčka, jinak z ní nikdy nebude lady ze Sithu. V paměti jí utkvěl i jeden večer koncem roku 15 BBY, kdy je otec v rychlosti opustil a kdy si maminka musela něco důležitého zařídit, načež se vrátila až po týdnu, sama a nadmíru spokojená - malá Alger si tehdy myslela, že se konečně začne věnovat jenom jí, ale mýlila se.
Její dětství bylo o necelý rok později ukončeno brutálním útokem dvou Wookiů, kteří jí matku rozebrali na orgány a ji dali k adopci v naději, že z ní tak vyroste normální člověk.

13-8 BBY

Nestalo se tak. Malé Algernnon si záhy všiml Císař a chtěl z ní vycvičit svou pravou ruku, takže nechal její adoptivní rodiče zabít a začal ji cvičit sám. Výcvik byl náročný, ale ona byla ambiciózní a vydržela to, protože vidina moci a blízkost nejmocnějšího muže v galaxii s ní dělaly neuvěřitelné věci. Právě pod jeho vedením si postavila vlastní světelný meč, který se až podezřele podobal meči její matky.

7 BBY

Algernnon se ponořila do studia temné strany Síly a už ve svých čtrnácti letech se díky několikerému roztáhnutí nohou na správných můstcích vetřela do přízně imperiální admirality, takže doprovázela inkvizitory na některé mise a pomalu si budovala reputaci jako Císařova ruka. Doprovázela inkvizitora Honndarse při zátahu na Miu Leptonis IV a po bitvě si zálibně prohlížela mrtvoly, mezi nimiž byla i ta jejího otce.
Než opustila povrch mokrého měsíčku, narazila na povědomou reziduální auru někoho, kdo tam dlouhou dobu žil, a měla podezření, že patří jednomu z vrahů její matky. Následovala Zothara Hanaka na Kessel, kam vezl pár zajatců, mezi nimiž byl shodou okolností druhý z výše zmíněných vrahů, kterého nepoznala jen proto, že se před ním jakožto před Wookiem schovala v kajutě. Aby nepropadla panice, už po cestě vymýšlela plán, jak využít oné mokré jeskyně, a záhy si u Císaře vydupala možnost vrátit se tam a nastražit past. Dostala od něj osobní křižník Dominatrix, k ruce kapitána Harko a krátce po příletu na měsíček osobně zabila nejhlasitějšího odpůrce, čímž si zjednala pořádek.
Ještě téhož roku lokalizovala v jedné z osad bývalého padawana, kterého ani moc lapit nechtěla, ale stejně pro něj poslala své vojáky. Během výslechu jí potvrdil domněnku, že vrah její matky měl tuhle planetu skutečně moc rád, a po několikadenním mučení v její ložnici ho zabila. V následujících měsících se stala vykonavatelem Císařovy vůle v celém sektoru Chommell, s výjimkou chráněné Naboo, a protože se toho na Miu Leptonis IV objektivně vzato moc nedělo, poměrně aktivně cestovala a tu vůli vykonávala.

6 BBY

Na zabezpečeném kanále ji kontaktoval Kudo Tai ze soustavy Frikk. Měl pro ni dárek k patnáctým narozeninám, jehož výrobu zařídila ještě její matka - Woallca Con-Denize, poslušnější klon jejího mrtvého otce, který jí měl sloužit jako osobní stráž. Vyhrála si s ním docela dost, ale později ji omrzel, a protože k němu nechovala jakékoliv emoce, poslala ho po nějaké době zpátky na Pla'akrat, aby s mečem po mrtvém Enviim hlídal tamní klonovače, kdyby se jí třeba někdy v budoucnu hodili.

5-2 BBY

Vládla na Dominatrix pevnou rukou a v jejích komnatách se vystřídala drtivá většina posádky. Šťastná ale nebyla, což její poloviční bratr díky pokračujícímu výcviku vycítil až v sektoru Helok. S pomocí inkvizitora Hanaka ale Algernnon našel a stal se jejím poskokem, nevěda, že je to jeho nevlastní sestra. Algernnon to naopak tušit začala - jednak z pouta, které spolu sdíleli a které se u nepříbuzných zpravidla tak dobře neformovalo, druhak z dávných náznaků své matky, že jednoho takového bude muset najít a zabít, než se bude moct sama považovat za lady ze Sithu. S tím zatím čekala, ale rozhodně Siena držela na krátkém vodítku, mnohdy doslova.
Nadále držela nepřetržitou stráž nad mokrým měsícem, nechala poslat pár sond do staré enklávy a vůbec nepochybovala o tom, že dříve nebo později přijde někdo, kdo ji k těm dvěma chlupatým ďáblům zavede. Nadále plnila Císařovu vůli v okolních soustavách, nebo ji poslala plnit Siena, a ve chvílích volna se věnovala tréninku a studiu klonování jakožto alternativní metodě reprodukce a zajištění pokračování rodu. Rovněž nařídila zahájení těžby dřeva v okolí Fogsmeade, aby snížila náklady na setrvání křižníku na orbitě a aby připomněla obyvatelstvu, kdo jim velí. Z téhož důvodu si sem tam pozvala někoho z nich do komnat a pak ho popravila za neposlušnost, když odmítal vykonat nějakou absurdní činnost; jednou z těchto obětí byla i Dana D'Rixx.
Koncem roku 2 BBY navštívila rodný Vogastis a našla tam amulet po matce, který si nechala jako další připomínku toho, že musí ty špinavé chlupáče najít a strašlivě ztrestat.

1 BBY

Než mohla na cokoliv přijít sama, ozval se znovu Kudo Tai, tentokrát s dárkem ještě vzácnějším. Algernon de Bray, muž naklonovaný z genetického materiálu její matky, byl připraven a převezen na Dominatrix, kde ho Algernnon okamžitě nasadila do služby, náležitě otestovala a také šikovně vmanipulovala do opozice k Sienovi. Po několika společných nocích mu i prozradila okolnosti jeho původu a užívala si, jak propadá depresím a temné straně.

0 ABY

Krátce po zničení první Hvězdy smrti byla nejen čerstvě těhotná, ale také konečně sklapla její past. Na oběžné dráze se objevila podezřelá loď a Algernnon vyslala Siena do doků ve Fogsmeade, aby ji preventivně vybavil sledovacím zařízením. Rovněž preventivně pak využila svého umění tvořit iluze, aby zkusila nezvané návštěvníky zastrašit dřív, než najdou to, pro co přišli, ať už to bylo cokoliv, ale to se jí nepodařilo. Neměla ani jejich podobizny, neboť sondu číhající v opuštěné akademii zničili dřív, než stihla obrázky odeslat. Hlavním vodítkem tak pro ni byla První imperiální papírna, pro kterou měli návštěvníci údajně pracovat, a tak ji začala prověřovat, zatímco čekala na posily v podobě inkvizitorek Mirandy Lenico a Neryssy, které jí Císař přislíbil. Obě dorazily, posílily kontingent na Dominatrix a Sien mezitím vyrazil k Nar Shaddaa, po stopách lodi patřící společnosti Tetragon.
Začátkem června mu schválila útok na Modrý Mandalor, poslala mu obě inkvizitorky jako podporu a tetelila se blahem nad pětilitrovou sklenicí kyselých okurek se zmrzlinou, že má pomstu na dosah ruky. Audit První imperiální papírny sice nepřinesl žádné výsledky a prvotní úder na Modrý Mandalor dokonce skončil přímo fiaskem, ale další akce tria inkvizitorů už své ovoce přinesla a Algernnon tak začátkem července získala těžce zraněnou, ale rozhodně použitelnou togrutí rebelku. Přesunula se i s Dominatrix a celým svým dvorem z té nudné mokré koule na Karafuto a začala si se zajatkyní hrát, aby ji obrátila na temnou stranu a těm dvěma chlupáčům tím ublížila víc než kdyby je nebo ji jenom pomalu zabila. Zbavila ji oka, s pomocí Mirandy a spousty chemie z ní začala tahat informace o jejích nejbližších a zjistila identitu agenta Sparkle, které obratem poslala nejen oko, ale i výsměšný dopis. Při jedné večerní seanci, kdy se po mučení ještě pořádně odvázala ve své ložnici, byla nucena odeslat téměř mrtvého Algernona zpátky na Pla'akrat, aby jí ho opravili a poslali zpátky.
Když se k ní na Citadelu přiletěli schovat přeživší teroristického útoku z Rozengardu, potvrdil jí Perlek, že povstalci proti ní něco chystají, ale nedokázal přesně určit co. Viděl pouze přilétající asteroid a pak tmu, a tak nechala Algernnon opevnit štít Citadely a hlídat hyperprostorový uzel v soustavě celou flotilou. Nepochybovala o tom, že se ti dva chlupáči pokusí o nějakou hloupost a ona je snadno zajme a bude pěkně dlouho mučit, ale aby se ve svém požehnaném stavu pojistila, pověřila Mirandu v tajnosti vybudováním záchranného modulu na sousední Broutoně, kam se chtěla uchýlit v případě, že se něco poštve a ona bude potřebovat lékařskou péči.
Nějakou dobu před očekávaným útokem vyslala Mufara a několik stormtrooperů, aby prověřil nedaleké asteroidové pole, a pak se vrátila k mučení Emily. Povstalci skutečně zaútočili a díky použité technologii a schopnostem jedné z nich se o tom jako první dozvěděla právě Emily. Ta využila příležitosti, zakousla se Algernnon do krční tepny a i když pak byla vzteklou lady ze Sithu čtyřikrát bodnuta do břicha, nestačilo to. Algernnon se vydala na zmatený útěk a vytvořila několik iluzorních podob sebe sama, aby osvobozené Togrutě ztížila pronásledování, ale ztrácela tolik krve, že to bylo takřka bezpředmětné.
O patro níž, ve skladišti nejrůznějších cenností, byla dohoněna, chvíli držena v šachu kopím a následně byla vydána na milost přibíhajícím útočníkům, to vše aniž by byť stihla zapnout meč nebo zkoušet cokoliv se Silou. Původní plán, že ji na místě odprásknou, byl pozměněn, Algernnon byla zajata, provizorně ošetřena, napumpována sedativy a odvezena z planety dřív, než ji roztřískal dopad asteroidu.
Následující měsíc strávila v umělém spánku v Kančím hnízdě na Oarligu, kde hrdinové slavili a vymýšleli, co s ní. Po několika návrzích bylo rozhodnuto, že ji vezmou do Wyrrgyho staré základny v Nirgorově asteroidovém pásu a budou se při jejím hlídání střídat, což udělali. Algernnon se sice podvědomě snažila účinkům léků od Dwayna a Warfarrina bránit a kontaktovat svého pána, ale dostávala toho tolik, že neměla šanci a bylo vlastně s podivem, že nepotratila.
Kromě obou vrahů její matky ji ve zbývajících měsících hlídali také Moz'Gojo a Kody-Kann Tonewy s Carke, Roudým a Tamorou a za celou dobu kupodivu nedošlo k žádným incidentům.
Na Štědrý den porodila fyzicky zdravou holčičkou a následně dostala od Chlouppka do žíly smrtelnou dávku azuritu, takže to měla rychle za sebou. Její tělo bylo spáleno, rozptýleno po asteroidech a posloužilo jako krmení pro chrchly.

Expandované universum

Algernnon se nachází nejen v universu expandovaném, ale v universu skoro každém. Většinou je tam mrtvá.

d20

Force Adept 3 / Dark Side Devotee 4 / Emperor's Hand 5
STR 11 / DEX 16 / CON 12 / INT 12 / WIS 10 / CHA 19
Force Grip +20, Illusion +20, Fear +12, Intimidate +12, Affect Mind +10, Bluff +10, Force Lightning +10, Gather Information +10, Hide +10, Move Silently +10, Disguise +7, Knowledge (cloning, Sith lore) +7, Sleight of Hand +7
Malevolent, Cosmopolitan (Intimidate), Alertness, Rage, Skill Emphasis (Force Grip, Force Lightning), Point Blank Shot, Mind Trick, Two-Weapon Fightning
Corrupted

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License