Algernnon de Bray II

„Tak První imperiální papírna, hm? Jsou kreativnější, než jsem čekala.“
- Algernnon poslouchá hlášení komunikačního důstojníka o příchozí lodi

Algernnon de Bray, druhá svého jména, byla Císařova ruka a druhá nejzápornější postava našeho universa.


Jméno: Algernnon de Bray
Rasa: člověk
Rok narození: 21 BBY
Planeta narození: Vogastis
Barva očí: zelená
Barva meče: červená
Frakce: Impérium
Mistr: Algernnon de Bray, Darth Sidious

Vzhled

Stejně jako její matka, i druhá Algernnon byla femme fatale. Měla ohnivé vlasy a sytě rudé rty, oči do zelena a po otci ještě uhrančivější. Pleť měla světlejší, postavu středně vysokou.
Prsa měla ještě větší než matka, pas ještě vosejší a zadek ještě víc akorát. Oblékala se většinou prakticky, ale měla v šatníku i pár výstavních kousků na lepší příležitosti1.

Povaha

Pokud byla Algernnon psychicky poněkud nestabilní, Algernnon II. byla vyložený pošuk. I ona byla patologická nymfomanka2, která si sexem s prakticky každým mužem v okolí snažila kompenzovat nedostatek citů, a ani tak nedošla uspokojení.
Jednalo se o chronickou kariéristku, která neváhala jít přes mrtvoly a postele, aby se dostala co nejvýš. Možná právě díky tomu padla do oka samotnému Císaři, který byl jediným tvorem, kterého kdy aspoň trochu respektovala, i když moc vzájemné to nebylo3. Kvůli traumatu z raného dětství ji děsili Wookiové, přičemž během výcviku dokázala tento strach překovat v čirou nenávist. Byla posedlá nejen vlastní důležitostí a získáváním moci, ale taky touhou po pomstě na vrazích své matky.

Rodina

Matka Algernnon de Bray, otec Woallc Con-Denyzz.

Důležité vztahy

  • Sien, osobní strážce, poskok a hračka na dlouhé nudné noci4. Tušila, že se jedná o jejího polovičního bratra5, ale to jí v ničem nezabránilo.

Dovednosti

Od matky se naučila ovládat temnou stranu Síly, zejména škrcení lidí na dálku, po tatínkovi zase podědila talent na vytváření iluzí. Její základní výcvik pak dokončil sám Císař, jemuž pak sloužila do roztrhání těla na všech frontách. Excelovala hlavně ve škrcení lidí a pouštění hrůzy, ale dokázala být i nenápadná a uměla si prosadit svou. Docela dobře střílela a přestože si s mečem si příliš nerozuměla, používala jeho náročnější variantu se dvěma čepelemi. Ačkoliv si myslela, že je výborný velitel, ve skutečnosti na všechny jenom řvala tak dlouho, dokud nevyplnili její vůli.

Životopis

Před rozkazem 66

Narodila se dva roky před rozkazem 66 na planetě Vogastis, kde její matka nějakou dobu před jejím narozením mučila a znásilňovala jejího otce. Její dětství nebylo idylické, matka na ni kladla extrémní nároky a od kolébky ji učila používat Sílu.

Občanská válka

18 - 14 BBY
Poslušně mamince odkývávala, že chlapi jsou dobří jen na jedno a že až bude velká, musí najít nějaký způsob, jak pokračovat v rodové linii i bez nich. Vůbec tomu nerozuměla, ale v paměti jí to utkvělo. Stejně jako náznaky, že až bude velká, bude muset najít a zabít svého bratříčka, jinak z ní nikdy nebude lady ze Sithu. A stejně jako jeden večer, kdy si maminka musela něco důležitého zařídit, vrátila se až po týdnu a vypadala nadmíru spokojeně - malá Alger si tehdy myslela, že se konečně začne věnovat jenom jí, ale mýlila se.
Její dětství bylo ještě téhož roku, v jejích sedmi letech, ukončeno brutálním útokem dvou Wookiů, kteří jí rozebrali matku na orgány a ji dali k adopci v naději, že z ní tak vyroste normální člověk.

12 - 6 BBY
Nestalo se tak. Malé Algernnon si už v raném věku všiml Císař a chtěl z ní vycvičit svou pravou ruku, takže nechal její adoptivní rodiče zabít a začal ji cvičit sám. Výcvik byl náročný, ale ona byla ambiciózní a vydržela to, protože vidina moci a blízkosti nejmocnějšího muže v galaxii ji rajcovala jako máloco.

7 BBY
Algernnon se ponořila do studia temné strany Síly a už ve svých čtrnácti letech se díky několikerému roztáhnutí nohou na správných můstcích vetřela do přízně imperiální admirality, takže doprovázela inkvizitory na některé mise a pomalu si budovala reputaci jako Císařova ruka. Byla u toho, když Zothar Hanak zabil jejího otce při zátahu na Miu Leptonis IV, ale i kdyby věděla, kdo to je, neuronila by pro něj jedinou slzu, naopak by si na něj možná ještě plivla.
Než opustila povrch mokrého měsíčku, narazila na povědomou reziduální auru někoho, kdo tam dlouhou dobu žil, a měla podezření, že patří jednomu z vrahů její matky. Zároveň pojala podezření, že by se mohl chtít vrátit na místo činu, a vydupala si u Císaře možnost zůstat a nastražit past. Dostala od něj osobní křižník Dominatrix a ještě téhož roku ke svému vlastnímu překvapení našla jednoho uživatele Síly, kterého ani moc najít nechtěla. Potvrdil jí ale domněnku, že vrah její matky měl tuhle planetu skutečně moc rád, a po nějakém tom mučení v její ložnici ho zabila.

5 - 0 BBY
Po dva roky vládla na Dominatrix pevnou rukou a v jejích komnatách se vystřídala drtivá většina posádky. Šťastná ale nebyla, což její poloviční bratr díky pokračujícímu výcviku vycítil až v sektoru Helok. S pomocí inkvizitora Hanaka ale Algernnon našel a stal se jejím poskokem, nevěda, že je to jeho nevlastní sestra. Algernnon to naopak tušit začala - jednak z pouta, které spolu sdíleli a které se u nepříbuzných zpravidla tak dobře neformovalo, druhak z dávných náznaků své matky, že jednoho takového bude muset najít a zabít, než se bude moct sama považovat za lady ze Sithu. S tím zatím čekala, ale rozhodně Siena držela na krátkém vodítku, mnohdy doslova.

V následujících letech držela nad měsícem nepřetržitou stráž, nechala poslat pár sond do staré enklávy a vůbec nepochybovala o tom, že dříve nebo později přijde někdo, kdo ji k těm dvěma chlupatým ďáblům zavede. Sem tam plnila Císařovu vůli v okolních soustavách, nebo ji poslala plnit Siena, a ve chvílích volna se věnovala tréninku a studiu klonování jakožto alternativní metodě reprodukce a zajištění pokračování rodu.

0 ABY
Krátce po zničení první Hvězdy smrti její past konečně sklapla, na oběžné dráze se objevila podezřelá loď a Algernnon vyslala Siena do doků ve Fogsmeade, aby ji preventivně vybavil sledovacím zařízením. Rovněž preventivně pak využila svého umění tvořit iluze, aby zkusila nezvané návštěvníky zastrašit dřív, než najdou to, pro co přišli, ať už to bylo cokoliv, ale to se jí bohužel nepodařilo. Neměla ani jejich podobizny, neboť sondu číhající v opuštěné akademii zničili dřív, než stihla obrázky odeslat. Hlavním vodítkem tak pro ni byla První imperiální papírna, pro kterou měli návštěvníci údajně pracovat, a tak ji začala prověřovat, zatímco čekala na posily v podobě inkvizitorek Mirandy Lenico a Neryssy, které jí Císař přislíbil.

Potenciália

Pravděpodobně mohla mít pár dětí se Sienem, svým polovičním bratrem, než se definitivně vrhne na klonování. Nějakou dobu si určitě počíhá jako megazáporák v pozadí, bude tahat za nitky a než dojde na finální střet, možná bude naexpená dost na to, aby se tím dvoučepelákem nezabila sama.

Expandované universum

Algernnon se nachází nejen v universu expandovaném, ale v universu skoro každém. Většinou je tam mrtvá.

d20

kolem bitvy o Yavin
Force Adept 3 / Dark Side Devotee 3 / Emperor's Hand 3
STR 12 / DEX 16 / CON 12 / INT 12 / WIS 10 / CHA 18
Force Grip +20, Illusion +18, Fear +12, Intimidate +12, Affect Mind +10, Bluff +8, Gather Information +8, Hide +7, Move Silently +7, Sleight of Hand +7, Knowledge (cloning, Sith lore) +6
Malevolent, Cosmopolitan (Intimidate), Alertness, Rage, Skill Emphasis (Force Grip), Point Blank Shot, Mind Trick
Corrupted

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License