Alaghieri Ferron

Alaghieri Ferron byl devaronianský lupič gentleman z Devaronu, který bohatým bral a na chudé sice sral, ale nevybíral si je za své cíle. Měl krásnou ženu a syna Danteho. Jeho dávným předkem byl Nathan Drake, iniciátor korzářích válek, ale Alaghieri o tom neměl ani tušení.

Historie

Narodil se roku 55 BBY na Devaronu a s rodinou žil na okraji města blízko přírodě. Jak rostl, bylo zjevné, že je ohebný jako proutek a vleze sem tam, kam se zdánlivě vejít nešlo. Navíc měl pod čepicí a už odmala prolézal všechny únikové místnosti a hry v okolí a byl v tom fakt dobrý. Štěstěna tomu tak chtěla, že jednu z únikových místností provozoval jeden profesionální zloděj diamantů, který se při pozorování Alaghieriho talentu rozhodl, že ho využije na příští prácičku. Oslovil mladého chlapce, spřátelili se a začal ho trénovat. Alaghieri to bral jako hru, ale brzy mu došlo, že jej učí zlodějskému řemeslu, a nijak mu to nevadilo.
Roku 43 BBY se mu podařilo ukrást největší diamant corusca, který na Devaron zavítal v rámci výstavního turné z Coruscantu. Mentor jej nepodfoukl, dal mu slušný podíl z akce a tím trvale poslal Alaghierio na cestu zločinu. Ten už neztrácel čas poctivou prací a dal se na dráhu elegantního zločinu.
Roku 35 BBY se mu při loupeži mezi smetánkou na silvestrovském večírku podařilo získat srdce krásné dcery primátora Montellian Serat a utéct s ní. V roce 34 BBY se jim narodil syn Dante. Aby nemuseli žít na útěku, přihlásil se Alaghieri na policii a nabídl své služby devaronianské rozvědce. Ti po něm bez rozpaků sáhli a on tak začal kopat za druhou stranu barikády. O dva roky později mu odpustil i primátor a stal se jeho zeťem.
Alaghieri žil spokojený život s manželkou a synem a i když měl nebezpečnou práci, která ho zaváděla i mimo rodnou planetu, vždy se mu podařilo ze všech šlamastik vybruslit. Když začaly klonové války, sbíral na konfederačních světech informace pro Republiku. Po konci války se vrátil domů a sledoval s rodinou další vývoj situace v galaxii.
Roku 17 BBY už se na to nemohl dál dívat, odletěl pryč a zapojil se do vznikajícího odboje. Své cesty mimo Devaron maskoval jako obchodní cesty, takže se pravidelně vracel a čas trávil se svou rodinou.
Roku 10 BBY založil devaronskou odbojovou buňku, která ale naneštěstí zhasla dřív, než stihla zazářit. Imperiální okupace na Devaronu byla minimální a mnoho Devaronianů se obávalo, že odboj na planetě by mohl vše drasticky zhoršit, a tak je ze strachu práskli.
Roku 9 BBY byl polapen imperiální rozvědkou a odvlečen mimo planetu. Po zběžném výslechu byl převezen do tvrze Rancor River na Ronttoro III. Tam byl uvězněn společně s Gamorreanem Dasdaxem a člověkem Kirlianem Merlotem. Všichni byli mučeni, ale než je stihli zlomit, přišel je dne 23. 8. 9 BBY někdo zachránit. Naneštěstí se záchranná skupina k Alaghierimu dostala až dlouho poté, co se rozezněl poplach, a tlak imperiálů byl tak silný, že jej neměli možnost osvobodit. Alaghieri prosil jednoho z nich, ať jej zastřelí, ale ten zaváhal a následně byl zahnán na ústup.
Když bylo po všem, přišlo intenzivní mučení, během kterého se podařilo Alaghieriho zlomit, a on vypověděl vše, co věděl nejen o devaronské odbojové buňce, ale o odboji celkově. Když už z něj nemělo Impérium co získat, byl popraven a jeho tělo spáleno.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License