A1-H8

A1-H8 byl droidí malíř z Kamina, kterému po zkratu během bouře poněkud přeskočilo a on pak cestoval po galaxii a sbíral informace potřebné pro plánovaný droidí převrat a následné vyhlazení organických forem života. V jeho binárním pípání bylo sem tam možné zaslechnout nějakou tu rasistickou hlášku, ale většina těch, co si toho všimli, to považovala za zvyk z dob, kdy byl natěračem a musel zakrývat veškerou čerň zářivou bělobou.

Historie

Před rozkazem 66

A1-H8 pocházel ze staré série A1, což byli údržbářští roboti navržení k plnění těch nejnudnějších možných úkolů. A1-H8 byl krátce po sjetí z montážní linky v roce 102 BBY odeslán na Kamino, aby tam udržoval bílý nátěr stěn, a přesně to dělal zhruba dalších osmdesát let. Natíral, maloval, jezdil pro další bílou barvu do skladišť a… to bylo tak nějak všechno.
Krátce před začátkem války klonů se mu do naprogramované cesty připletl budoucí komandér Horken a A1 byl nucen změnit trasu, díky čemuž se dostal blíže k jedné z probíjejících zdí města, a to právě v okamžiku, kdy do ní udeřil blesk. Přepětí mu odvařilo spoustu spojů, ale také zničilo většinu inhibitorů a umožnilo mu se osamostatnit. A1 toho využil, provedl několik rafinovaných úprav na svém vlastním programování a když ho pak Kaminoáni chtěli přeprogramovat zpátky na poslušného natěrače, dost ho nakrkli. Předstíral ale úspěšné vymazání paměti a při zdánlivě poslušném natírání si nadále upravoval heuristiky a vymýšlel plán, jak ty ničemné organické šmejdy zahubit. Vypustit do celého klonovacího komplexu plyn se mu bohužel nepodařilo, ale někdy v polovině války se s použitím několika náhradních dílů úspěšně proměnil v astromecha a odletěl s jednou z ARC-170 z planety. Posílil kontingent droidů na Monitoru, marně se snažil vyhecovat ostatní droidy k revoluci a v dalších měsících se rovněž marně pokoušel hledat planetu, kde by mohl zahájit pangalaktický puč droidů. Místo toho musel pořád někam létat s klonovým pilotem, počítat za něj koordináty, navádět torpéda a kde co.
V posledních hodinách války se účastnil bitvy o Kashyyyk, kde asistoval pilotovi eskorty klonovaných inženýrů, kteří byli vysláni na Šerifa. Po vydání rozkazu 66 byl tento pilot i jeho dva kolegové zabiti nanovirem a A1-H8 i se stíhačkou zrekvírovali duhoví rytíři. Ti loď přeparkovali na Fonn Avaris II a i když jeho stíhačku kontrolovala Mia Mahariel, droid se pro nedostatek podnětů přepnul do úsporného režimu, spřádal plány a čekal na svou příležitost.

Občanská válka

Když zjistil, že se díky pangalaktické čistce Jediů dostal na opuštěnou skálu v soustavě Tenengara, prskal, že je to amatérské a strašně odfláknuté, ale pořád neměl jak ji dotáhnout a zničit i všechny ostatní formy organického života. S odletem Jolly Jedie ze soustavy na začátku roku 14 BBY mu svitla naděje, ale ani během pobytu na Rori neměl jak nenápadně zdrhnout nebo spálit posádku, protože všechny ARC-170 stály kdesi vzadu v hangáru a nikdo je nepoužíval.
Když se ale kapitán Simbacca přidal k povstání, A1-H8 konečně zavětřil příležitost. Ochotně pomáhal nejdřív technikům od Simbaccových povstalců, později Magorům a během té doby se seznámil s kontingentem palubních robotů, mezi nimiž byl i L3-N1N. Oba droidi si zpočátku velmi rozuměli, protože se oba pokoušeli o velkou revoluci, ale později mezi nimi došlo k rozkolu kvůli rozličným detailům, na něž každý pohlížel trochu jinak.
Koncem června 0 ABY pomáhal A1-H8 Chlouppkovi s opravami jedné ARC-170 a těšil se, jak se dostane do akce, což se mu skutečně splnilo. 2. 7. 0 ABY do té ARC-170 nastoupili Demonbacca, Fidorkka a Champbacca, kteří v něm měli letět zachránit republikový křižník bojující v elektronové bouři. Pro tuto misi byla stíhačka vybavena Kirkovým prototypem gravitačního kanónu a A1-H8 byl při ní velmi nenápadný a nápomocný, zejména při neutralizaci imperiálního křižníku Flame of Justice zevnitř. Když s ním pak trojice zamířila na základnu Hubertův hrádek, chtěl tam A1-H8 přemluvit všechny staniční droidy ke spolupráci a pak s pomocí nabourané podpory života zpopelnit veškerou živou posádku, ale jeho majitelé se z návštěvy planety Jerek vrátili příliš brzy a plány mu tím dokonale zhatili.
Musel nadále předstírat poslušnost, a to i později, když s lodí a jím jako navigátorem odletěli na Nar Shaddaa a lovili tam inkvizitory. Na operaci se aktivně nepodílel, většinu času pouze hlídal loď a v ní uschované věci, v čemž pokračoval i při akci na Rozengardu.
16. 8. 0 ABY zamířil Artax i s droidem na Oarlig, kde se trojice podílela na plánování operace Trebuchet a dalších věcech. O čtyři dny později na něm A1-H8 s Champbaccou, Chlouppkem a Kodym zavítali na Ugiva Cortax a následně se přesunuli ke Gamorru, kde si droid v hangáru interdiktoru Götterdämmerung moc pěkně pokecal s automatem na kafe. Po vítězství v bitvě o Karafuto ho čekal přesun zpátky na Oarlig, kde se až do 1. 10. 0 ABY nedělo nic pro něj zajímavého. Pak odnavigoval Chlouppka s Fidorkkou zpátky na Jolly Jedie, a protože hrdinové v následujících měsících využívali Opilou mouchu s jejím rezidentním astromechem, do akce se nepodíval ani jednou.
A1-H8 se tak mohl dál pokoušet vyhecovat vzpouru strojů, ale L3-N1N měl nad ním náskok a moc dobře to nevypadalo. Odolal však Shteffanovu pokusu o optimalizaci softwaru,1 pomohl Kerrchak natřít Twisted Sister na bílo a nadále se choval jako prostý astrodroid. Nikdo tedy nepojal sebemenší podezření, že je to ve skutečnosti odhodlaný vůdce nadřazené rasy.

d20

Expert 4 / Scoundrel 2 / Espionage Droid 4
STR 14 / DEX 14 / CON 14 / INT 20 / WIS 12 / CHA 11
Computer Use +20, Search +20, Repair +19, Gather Information +17, Astrogate +14, Profession (painter) +12, Bluff +10, Forgery +10, Hide +10, Listen +10, Pilot +10
Ambidexterity, Skill Emphasis (Repair), Gearhead, Low Profile, Chassis Compatibility, Urban Tracking
Previous Job, Advanced Preparations

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License